З 1 липня вступають в дію правила щодо заокруглення суми в чеку

З 1 липня 2018 року набирає чинності постанова НБУ «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Згідно з нею, юридичні та фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, можуть проводити заокруглення суми в чеку.

Однак підприємці просять у регулятора роз’яснень щодо того, як слід вести касову та бухгалтерську документацію після заокруглення, інформує ZIK

Як повідомили у Європейській Бізнес Асоціації, нині немає роз’яснення щодо того, яка сума має передаватись в касових чеках для ДФС (до чи після заокруглення), яку суму потрібно вказувати при реєстрації податкових накладних в електронній системі, чи буде в принципі система мати можливість зареєструвати накладну із заокругленням та чи відбуватиметься коригування без перешкод, адже інколи компаніям доводиться робити повернення товарів та вносити зміни в податкові накладні.

«Європейська Бізнес Асоціація підтримує цю ініціативу. В той же час, ми звертаємось до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням не застосовувати штрафні санкції за порушення касової дисципліни у зв’язку з відсутністю роз’яснення до постанови №25 до моменту, поки відповідний документ буде підготовлено та оприлюднено. Спочатку потрібно фіналізувати законодавство, а вже потім карати за його не виконання», – повідомили у організації.

Відповідно до постанови №25, сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюватиметься у бік зменшення. Сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, – у бік збільшення. Попередньо планували, що заокруглення буде стосуватись кінцевих сум в чеках при розрахунку готівкою. Крім того, принцип заокруглення не має впливати на мінімальні та максимальні ціни при продажі алкоголю та тютюну. Адже це питання належить до компетенції антимонопольного законодавства і втручання в процес формування цін не може мати місця.

1 коментар

  1. дід Василь сказав:

    5 гривень по місту це 5 копійок колись
    Ось порахуйте свої пенсії і заробітки це дуже просто і усе сходиться

Залишити відповідь