Ігор Лапін: законопроект про нацбезпеку наближає нас до НАТО

Верховна рада проголосувала за проект закону №8068 «Про національну безпеку».

Проект передбачає скасування трьох законів, об’єднуючи їх. Це закони “Про основи національної безпеки України”, “Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави” та “Про організацію оборонного планування”.

Крім того, у поданому проекті викладено систему забезпечення нацбезпеки та повноваження кожного з її суб’єктів, зокрема, президента, міністерств оборони та внутрішніх справ, Збройних сил, Генштабу, СБУ, Держприкордонслужби тощо.

Народний депутат Ігор Лапін наголосив на тому, що цивільний контроль за ЗСУ та силовими структурами в Україні залишається так як і є в провідних країн членів НАТО.

«Даний законопроект наближає нас до НАТО в тому контексті, що ми приводимо своє національне законодавство у відповідності до норм, які існують у наших міжнародних партнерах країнах членах Альянсу – це головний момент в законопроекті», – сказав нардеп у ефірі телеканалу Еспресо.ТВ.

Ігор Лапін зауважив, що Україна ще не є членом НАТО але вже заявила про своє прагнення стати членом Альянсу. Проте і далі прийдеться змінювати законодавство, в тому числі вносити зміни до Конституції.

«Другий момент, на якому наголошую,  парламентський контроль за Службою безпеки. Залишаємо за СБУ такі моменти, як контро розвідувальна операція та інші. Тобто, всі сфери національної безпеки але забираємо від них таке поняття, як відділ так би мовити «К»», – повідомив Лапін.

Нардеп розповів, що важливо те, що в проекті закону розмежовується поняття керівництво – як має керувати  Генштаб, Головнокомандувач і так далі.

«Окрім того,  ми говоримо як ми будемо діяти з відсилюючою нормою до правил воєнного стану, закону про воєнний стан, закону про підпорядкування нацгвардії. Тобто, ми зробили вже чітко щоб не було ніяких маніпуляцій та спекуляцій, хто там керує Нацгвардією, а хто керує нею під час воєнного стану», – додав народний обранець.

Ігор Лапін вважає,  що всі такі протиріччя були прибрані і президентський законопроект був значно доповнений і змінений в цих частинах до другого читання і парламент вийшли на збалансований закон.

«Я маю надію що він буде підписаний президентом», – повідомив Лапін

Залишити відповідь