Лікарі розказали, як допомогти людині при сонячному ударі

Явними ознаками теплового удару є слабкість, млявість, запаморочення, головний біль, нудота, блювота, сильне потовиділення і спрага. Часто люди втрачають свідомість, йдеться на сайті terrawoman.ua.

Тепловий удар на вулиці
Якщо ви знаходитеся на вулиці і вам стало різко погано, постарайтеся знайти прохолодне місце, бажано з кондиціонером. Також допомогти може тінь від дерев або будівель. Щоб не втратити свідомість, лікарі радять відразу, як відчули себе погано, сісти на землю, а краще лягти. Тоді вірогідність непритомності зменшиться удвічі.

Головне завдання при тепловому ударі – понизити температуру тіла. Зробити це можна обтираючи себе водою або обприскуючи з пляшки. Крім того, намагайтеся пити більше рідини.

Перша допомога при непритомності

1. Укладіть потерпілого від сонячного удару на спину, голову підведіть. Також можна підвести ноги;

2. Якщо у людини блювота, то переверніть її на бік;

3. Розстебніть комір, роздягніть до пояса. Одяг з синтетики або щільних тканин необхідно обов’язково зняти. Тіло нічого не повинно здавлювати;

4. Прикладіть холодні компреси потерпілому на лоб і до потилиці, на шию, під щелепу, на скроні, ключиці, згин ліктів, під коліна і на литки. Підійде будь-яка намочена тканина або рушник, охолоджувальний пакет з водійської аптечки. Воду не можна брати крижану, щоб не спровокувати судинний колапс;

5. При порушенні дихання змочіть ватку в нашатирному спирті і обережно піднести до носа кілька разів;

6. Якщо дихання зупинилося – робіть штучне дихання і закритий масаж серця;

7. Обов’язково викличте “швидку”

Лікар відмічає, що головне – вчасно надати допомогу. Тепловий удар впливає на серце і інші органи, кожна хвилина на рахунку і може коштувати людині життя.

“Перша допомога зазвичай зводиться до трьох основних дій: охолодження тіла, забезпечення щедрого питва, виклик невідкладної допомоги при загрозливих симптомах. Вищеописані заходи повинні в першу чергу знати батьки маленьких дітей, але вони будуть не зайвими і для любителів ніжитися на сонці”, – каже лікар-кардіолог.

Літо вважається часом затишшя практично усіх хронічних захворювань. Проте, спека провокує рецидив будь-якої хвороби. Кожна людина має “слабкі місця”. За словами фахівців, комфортною для людського організму температурою вважається 20-24 градуси, але навіть така тепла погода може привести до поганого самопочуття.

Залишити відповідь