Черкаську ТВК розпустили. Чи «загрожує» це Луцькій ТВК?

Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження Черкаської міської ТВК 13 червня.

В тексті постанови, оприлюдненому на офіційному сайті ЦВК, причиною дострокового припинення повноважень називається систематичне порушення Конституції та законів України.

Предметні причини розпуску не наводяться, але очевидно вони пов’язані з недавніми подіями навколо відкликання п’яти депутатів міської ради, йдеться на сайті kropyva.ck.ua.

В Черкасах, як і в Луцьку, триває процедура відкликання 5 депутатів міської ради. Аналогічна процедура відкликання депутатів відбувається і в Луцькій міській територіальній виборчій комісії.

Після перевірки підписів та іншої документації щодо відкликання депутатів, ТВК прийняла рішення припинити ініціативу. Ініціатор відкликання оскаржив дане рішення у суді. Проте Луцьквиборчком знову ж таки прийняв аналогічне рішення про припинення громадської ініціативи. І знову це рішення буде оскаржуватись в суді, адже, ті причини, якими керувались Луцька ТВК були поясненні та розглянуті у адміністративному суді, після чого, суд постановив скасувати рішення ТВК про припинення ініціативи, щодо відкликання депутатів.

Тому, залишається відкритим питання, чи такі дії Луцької міської територіальної виборчої комісії не стануть причиною дострокового припинення повноважень.

Залишити відповідь