Антикорупційний суд: особливості та передумови початку роботи

Уже 14 червня 2018 року набуває чинності закон “Про Вищий антикорупційний суд”.

Згідно з законом, Вищий антикорупційний суд здійснюватиме правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях.

Вищий антикорупційний суд розглядатиме справи проти топ-корупціонерів та підслідні НАБУ

Зокрема, йдеться про злочини щодо нецільового використання бюджетних коштів, зловживання владою чи впливом, незаконне збагачення, хабарництво. Крім того, підсудність охоплює злочини із сумою шкоди від 881 тис. грн (станом на І півріччя 2018 року).

Вищий антикорупційний суд також розглядатиме справи про злочини із зловживанням службовим становищем: про розтрату майна, викрадення чи вимагання зброї та боєприпасів, наркотиків, прекурсорів, обладнання для виготовлення наркотиків; шахрайське заволодіння документами, штампами чи печатками.

Народний депутат Ігор Лапін вважає, що потрібно більше півроку, як зараз прогнозують, аби запрацював антикорупційний суд, оскільки є терміни згідно українського законодавства і їх обходження призведе до порушення Конституції та Закону України.

«З того що ми маємо на сьогоднішній день, насамперед потрібно сформувати Громадську раду міжнародних експертів, тобто нам повинні подати кандидатури, ВККС повинен мати певний термін для того, щоб вибрати з цих кандидатур членів Громадської ради міжнародних експертів. Після того, має бути запущена процедура конкурсу, а після конкурсу відбудеться процедура перевірки, спецперевірки. Тобто, є терміни згідно нашого законодавства. Це об’єктивні обставини, які не можна обходити, оскільки буде порушення Конституції та Закону України», – сказав народний депутат в ефірі телеканалу 112.UA

Також, Ігор Лапін наголосив на тому, що для початку роботи ВАС необхідно  ухвалити технічний законопроект про утворення антикорупційного суду.

Залишити відповідь