Від штрафів за несплату кредитів звільнили українських бійців

На час особливого періоду в Україні військовослужбовцям штрафні санкції за невиконання кредитних зобов’язань, а також проценти за користування кредитом нараховуватися не будуть.

Про це повідомляє сайт Судової влади України.

Верховний Суд України у постанові від 30 травня 2018 року у справі за позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором не погодився з висновком апеляційного суду та направив справу йому на новий розгляд.

На підставі положень статей 5, 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, ч. 15 ст. 14 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” Верховний Суд дійшов висновку про те, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду не нараховуються штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, зокрема банками та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом.

В Україні особливий період розпочався 18 березня 2014 року і триває до сьогодні.

Залишити відповідь