Докази про порушення міжнародного права Росією подано до Міжнародного Суду ООН в Гаазі

12 червня, у святковий для росіян день, Україна подала Меморандум у справі щодо застосування Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

Про це написала перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

«Меморандум – Рубікон у розгляді справи, бо це основний елемент письмової частини судового провадження в Суді ООН (стаття 45 Регламенту Суду). У ньому зібрано факти, на яких базується позов України, та викладено наші правові аргументи (стаття 49 Регламенту Суду). Варто також підкреслити, що після завершення письмової частини провадження, жоден новий документ не може поданий на розгляд Суду без згоди сторін (стаття 56 Регламенту Суду). Відтак – після подання Меморандуму – подальша дискусія сторін буде базуватися на критиці і захисті того, що наведено в Меморандумі», – йдеться в дописі

Оскільки, агресія Росії проти України має наслідком порушення надзвичайно широкого кола міжнародних правових норм а також постачання зброї незаконним збройним формуванням, що класифікується як фінансування тероризму, та дискримінація українців і кримських татар в незаконно окупованому Криму, правова вимога України полягає у двох пунктах:

  • Від 2014 року на території України незаконні збройні формування вчинили низку актів, які вважаються терористичними відповідно до Конвенції. Зокрема мова йде про збиття літака МН-17, про обстріл мирних мешканців Маріуполя, Краматорська, Авдіївки, Волновахи та про терористичні акти в Харкові, Одесі і Києві.
  • Росія постачала зброю та координувала вчинення цих актів, що являє собою фінансування тероризму, відповідно до Конвенції. Тому Росія має понести відповідальність як держава за порушення вимог Конвенції щодо запобігання такого фінансування тероризму. Також Росія, в порушення законів окупації, яка сама по собі є направомірною, застосовує своє законодавство з метою дискримінації кримських татар і українців у Криму.

 

Залишити відповідь