“Українська біржа” замінить російське ПЗ

“Українська біржа” оприлюднила вимоги до нового програмного забезпечення, яке вона закупить замість санкційного ПЗ “Plaza2” “Московської біржі”.

Про це повідомляє Finclub.

У травні в оприлюднених РНБОУ санкційних списках виявилося ПЗ “Московської біржі ММВБ-РТС” – Plaza і Forts.

Одне з цих ПЗ – термінал для торгівлі ф’ючерсами і опціонами Plaza2 – використовує “Українська біржа”.

 Спочатку УБ заявила, що продовжить використовувати російське ПЗ. Після цього НКЦПФР попередила про наслідки за використання російського ПЗ.

Через кілька днів біржа попросила президента скасувати санкції і оголосила, що 15 червня припиняє операції з деривативами – ф’ючерсами і опціонами.

Вже 8 червня біржа оголосила про бажання замінити російське ПЗ.

“З самого початку діяльності протягом 10 років наша біржа використовувала програмне забезпечення, яке ще багато років може задовольняти попит українського ринку, але з політичних причин ми повинні перейти на іншу платформу”, – заявив новий директор з розвитку бізнесу “Української біржі” Олексій Сухоруков .

Нова платформа повинна дозволяти торгувати акціями, облігаціями, ф’ючерсами і опціонами за принципом “ринку заявок”; управляти ризиками на основі 100% попереднього депонування за допомогою онлайн розрахунку торгових лімітів на ринку цінних паперів; управляти ризиками з онлайн-маржуванням на ринку деривативів; підтримувати адресні заявки для ведення двосторонніх торгів; репо-операції на ринку цінних паперів.

Крім того, вона повинна дати API для прямого доступу до ринків і зв’язку з брокерськими торговими системами; обробляти не менш як 1500 операцій в секунду; мати масштабовану архітектуру; бути сумісною із зовнішнім центральним контрагентом або кліринговими компаніями для цінних паперів; забезпечувати функцію центрального контрагента і клірингу похідних інструментів.

Нагадаємо, у травні Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України.

24 травня на сайті Адміністрації президента України з’явились так звані “санкційні списки”.

Залишити відповідь