“Митний експеремент” на Волині: скільки спрямують на ремонт доріг

Волинська митниця у 2017 році заробила на дороги Волині рекордну суму грошей, а от у 2018 році щось прогнозувати неможливо.

Про це заявив начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, що відбулося в Луцьку, – повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Минулого року до державного бюджету митниця спрямувала 7 мільярдів 543 мільйони гривень. Доведений індикативний показник перевиконали на 1 мільярд 947 мільйонів гривень. На реконструкцію автомобільних доріг було спрямовано 766,2 млн гривень.

Для порівняння: у 2015 році за митним експериментом в обласний бюджет надійшло 104,2 млн грн, у 2016 році – 115,7 млн гривень.

У 2018 році, зі слів Віктора Кривіцького, зберігається тенденція до збільшення платежів до бюджету. За результатами роботи у І кварталі 2018 року, Волинською митницею ДФС перераховано до Держбюджету 2 мільярди 980 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року надходження податків збільшилися на 772,8 млн грн або на 35 %. Водночас Волинській митниці ДФС на 2018 рік доведено індикативні показники доходів в загальній сумі 9 мільярдів 204 мільйони гривень. А це на 61 % більше показника 2017 року.

Сума коштів, спрямованих на реконструкцію автомобільних доріг за 4 місяці поточного року, склала лише 46,9 млн гривень. Зменшення зумовлено невиконанням індикативних показників протягом лютого-квітня 2018 року іншими митницями ДФС.

Це пов’язано з тим, що змінилася формулу відрахувань коштів від перевиконання. Зокрема, затверджений новою постановою Порядок передбачає, що коли загальний обсяг митних платежів за звітний місяць менший або дорівнює загальному обсягу показників надходжень, визначених у розписі державного бюджету, розподіл коштів не здійснюється. Відтак на сьогодні обсяг коштів, які будуть залучені на реконструкцію доріг Волині, прогнозувати неможливо, оскільки це залежить від усієї системи митниць, а не тільки від Волинської.

Залишити відповідь