Патріотизм українців закінчується там, де починається “контакти” і “однокласники”?

Минулого року, 16 квітня, президент,  ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, яким передбачено заборону “Яндекса”, “ВКонтакте” і “Одноклассники”.

Нагадаємо, народні депутати України, серед яких нардеп з Луцька Ігор Лапін, 6 квітня 2017 року звернулися до президента Петра Порошенка з проханням заблокувати соціальні мережі «ВКонтакте», «Однокласники», а також інші російські медіа-ресурси на території України.

Проте, як повідомляє Економічна правда, попри блокування, ці сайти мають мільйони відвідувачів з України

З одного боку, в результаті блокування середня денна частка відвідуваності ресурсів vk.com, yandex.ua, mail.ru, odnoklassniki.ru за рік в Україні впала у 2,5-4 рази, а охоплення аудиторії знизилося у півтора-два рази.

З іншого боку, це сталося в перші місяці після набуття указом чинності. Потім показники стабілізувалися. За відвідуваністю російська соціальна мережа “Вконтакте” за рік спустилася з другого місця на четверте. Мережа “Одноклассники” впала з п’ятого на дев’яту позицію.

Рейтинг російських сайтів в Україні, ПК і мобільний браузер на ОС Android

У грудні 2017 року “Вконтакте” щодня відвідували 4,41 млн жителів України, мінімум раз на місяць — 8,19 млн при 21 млн регулярних користувачів інтернету.

Кількість жителів України, які відвідують заблоковані російські сайти, грудень 2017 року, ПК і мобільний браузер на ОС Android

Кількість жителів України, які відвідують заблоковані російські сайти, грудень 2017 року, ПК і мобільний браузер на ОС Android

Середня денна частка, % Средня денна частка, млн осіб Охоплення, % Охоплення, млн осіб
vk.com 21 4,41 39 8,19
yandex.ua 18 3,78 38 7,98
mail.ru 11 2,31 32 6,72
odnoklassniki.ru 14 2,94 25 5,25
Источник: Factum Group Ukraine

Також компанія SimilarWeb за запитом ЕП надала інформацію про відвідування заборонених сайтів користувачами комп’ютерів або ноутбуків.

Відвідуваність російських інтернет-ресурсів користувачами з України, тільки комп’ютери

Таким чином, всупереч блокуванню доступу до російських сайтів мільйони жителів України продовжують відвідувати ці інтернет-ресурси.

Риторичне питання “напрошується” з вищенаведених даних – патріотизм українців закінчується там, де починається “контакти” та “однокласники?

12 коментарів

  1. Коломойський сказав:

    А як же Бакс на редутах на боці Ахметова? Це патріотично?

  2. Alexandr сказав:

    Добрый день. Перезвоните мне, есть вопрос.

Залишити відповідь