Приховані причини запаморочення

Провідна роль відчуття рівноваги належить вестибулярному апарату, який розташований у внутрішньому вусі. Від вестибулярного апарату інформація надходить в нервові клітини та скроневі відділи кори головного мозку, які здійснюють контроль за положенням тіла. Якщо у вестибулярному апараті переривається ланцюг передачі імпульсів в головний мозок, то людина починає відчувати дискомфорт і запаморочення.

Про це йдеться на сайті ukrhealth.net

Паморочитися може у людей будь-якого віку, особливо сильний дискомфорт відчувають хворі, які страждають частими запамороченнями. Нормальним вважається запаморочення, яке виникло після катання на каруселях або після закачування в транспорті. При запамороченні навколишні предмети пливуть перед очима, а земля ніби «йде з-під ніг». Найчастіше разом з запамороченням з’являється нудота, блювота та пітливість. Людину, у якої паморочиться голова, можна впізнати за ходою, якій характерна нестійкість.

Тимчасове запаморочення спостерігається при різкому збільшенні вмісту в крові адреналіну, що викликає спазм судин і в головний мозок надходить менша кількість крові. Вміст адреналіну в крові може збільшитися при дуже приємних і хвилюючих моментах життя, наприклад, після признання в любові або великого виграшу. Викид великої кількості адреналіну в кров може також спостерігатися при нервових напругах і стресах. Приміром, у оратора виступає перед великою аудиторією або після сварки. У багатьох людей, що голова паморочиться від висоти, це також нормальне явище. Очі людини не можуть швидко сфокусуватися на ближніх предметах, коли вона довго дивиться вдалину, тому виникає відчуття запаморочення.

Незважаючи на те, що дуже часто голова паморочиться і у здорових людей, залишати без уваги часті запаморочення не можна. Регулярно повторювані запаморочення говорять про неполадки в організмі і можуть бути симптомом якогось захворювання. Однією з найпоширеніших причин запаморочення є знижений або підвищений артеріальний тиск.

У людей з перепадами кров’яного тиску запаморочення виникають досить часто. Також сильно може паморочитися при вегетосудинній дистонії, яка призводить до порушення кровообігу і роботи нервової системи. Часто запаморочення виникає через постійні дієти і при відсутності в раціоні харчування м’яса та інших продуктів, що містять залізо. Дефіцит заліза в організмі або анемія— найпоширеніша причина запаморочення у жінок. Рекомендуємо суворо стежити за раціоном харчування і не захоплюватися жорсткими дієтами, які призводять не тільки до запаморочення, але і до інших неприємних наслідків для організму.

Викривлення хребта та остеохондроз також можуть призвести до порушення кровообігу в головному мозку, в результаті чого спостерігається запаморочення. Кров до головного мозку надходить через сонну і хребтову артерію. Хребетна артерія вважається найбільш вразливою, так як при викривленні хребта або при остеохондрозі відчуває сильне здавлювання, в результаті чого порушується нормальне кровопостачання мозку. Запаморочення в цих випадках буває тривалим і супроводжується втратою координацією руху, двоїнням і слабкістю. «Закрутити» голову може прийом лікарських препаратів, наприклад, снодійних таблеток і транквілізаторів.

Якщо у вас не тільки паморочиться голова, але і з’явилися інші неприємні відчуття у вигляді слабкості, порушення зору, шуму в вухах, головного болю, то негайно викликайте швидку допомогу. Запаморочення в поєднанні з втратою свідомості, слабкістю, проблем з координацією руху і головними болями виникає при гострому порушенні мозкового кровообігу або інсульту. Шум в вухах, нудота, головний біль у поєднанні запамороченням — симптоми мігрені, отруєння або черепно-мозкової травми.

Іноді причиною запаморочення є захворювання вестибулярного апарату, який знаходиться у внутрішньому вусі. Таке запаморочення лікарі називають істинним або вертиго. Проявляється воно з різким погіршенням загального стану, нудотою, холодним потом, блювотою і втратою координації руху. Виникнути запаморочення може також на тлі запальних захворювань внутрішнього вуха — отиту, який характеризується підвищенням температури і больовими відчуттями в вусі.

Якщо запаморочення починається непомітно і супроводжується втратою слуху тільки з одного боку, то треба зробити обстеження головного мозку, щоб виключити наявність пухлини. Однобічна глухота також може спостерігатися при розриві барабанної перетинки у вусі, що неминуче супроводжується запамороченням. В цьому випадку воно посилюється при кашлі та чханні.

Якщо у вас закрутилася голова вдома, то відразу ж приляжте на рівну поверхню, щоб голова і плечі перебували на одному рівні. Таке положення тіла найкращим чином підходить для нормального кровопостачання головного мозку. При запамороченні, яке різко виникло на вулиці потрібно присісти на лавочку або в інше будь-яке місце і закрити очі. Різких рухів при цьому робити не слід, інакше є ризик втратити рівновагу і впасти. Обов’язково викликайте лікаря додому, якщо у вас запаморочення не проходить протягом двох днів і довше, а також при регулярному повторенні. Постійні напади запаморочення свідчать про неполадки в організмі.

Залишити відповідь