Конгрес США запропонував санкції щодо постачальників російського ОПК

Конгрес США запропонував запровадити санкції стосовно постачальників російського оборонно промислового комплексу.

З такою ініціативою виступив комітет Палати представників у справах озброєнь, на сайті якого був опублікований законопроект про оборонний бюджет США на 2019 рік, пише Українська правда, з посиланням на DW.com

Автори законопроекту пропонують наділити президента США повноваженнями щодо запровадження санкцій щодо осіб, які надають підтримку оборонній промисловості Росії.

Зокрема, йдеться про ланцюжок поставок в областях ОПК, пов’язаних з розробкою або виробництвом основного військового обладнання. Крім того, санкції можуть бути застосовані проти урядів держав, які купують подібне озброєння у російської сторони, відзначається в документі.

При цьому творці законопроекту пропонують поправки в розділ 231 закону “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій” (CAATSA).

Пропоновані нововведення дозволять президенту відстрочити введення обмежувальних заходів на 180 днів, якщо особи, що закуповують у РФ озброєння, підтвердять свою діяльність в інтересах національної безпеки США.

Санкції також можуть бути відкладені в разі демонстрації кроків щодо зниження залежності від російського оборонного сектора, наголошується в запропонованих змінах.

Як повідомлялося, Туреччина має намір придбати російські системи С-400 на 2,5 млрд доларів.

Ця угода викликала занепокоєння на Заході, оскільки Туреччина є членом НАТО, а системи протиповітряної зброї не можуть бути інтегровані в оборону Альянсу.

У зв’язку з цим державний секретар США Майк Помпео застеріг свого турецького колегу щодо придбання російської ракетної системи “земля-повітря”. Він заявив, що Анкара може зіткнутися з санкціями в разі покупки С-400.

Туреччина відкинула застереження США.

1 коментар

  1. віктор сказав:

    Це радує і прискорює розвал імперії зла світу

Залишити відповідь