Яка причина появи сивого волосся

Теорія, згідно з якою стрес на роботі, в сім’ї або в стосунках може стати причиною появи сивини, може бути абсолютно правдивою.
Вчені з Університету Алабами виявили, що стрес дійсно викликає посивіння волосся, і, коли людина піддається стресу – наприклад, через серйозну хворобу або втрати близьких – це завжди надає подвійний ефект організму, йдеться на сайті Радіо.Максимум

У той час як імунна система посилює захисну відповідь, вона також викликає зміни в клітинах волосяних фолікулів, які відповідальні за колір волосся. Це, у свою чергу, змушує волосся виглядати сивими.

Під час випробувань експерти виявили дивовижний зв’язок між генами, які контролюють колір волосся, і генами, які сигналізують організму про те, що необхідно боротися зі стресом або інфекцією. Дослідження, проведене на мишах, показало, що при стресі клітини виробляють хімічні білки – інтерферони. Вони змушують клітини зазнавати певних змін з метою боротьби з вірусами та стресом, а також посилюють захист організму. Але несподіваним побічним ефектом системи захисту є те, що вона відключає клітини, які виробляють колір волосся.

“Це нове відкриття говорить про те, що гени, які контролюють пігмент у волоссі та шкірі, також пов’язані з роботою імунної системи, – говорить Вільям Паван, співавтор дослідження. – Отримані результати можуть поліпшити розуміння причин появи сивини. Виявлення зв’язку з цим допоможе нам зрозуміти причини розвитку вітиліго – хвороби, яка призводить до знебарвлення ділянок шкіри”.

У минулому році дослідники з Університетського коледжу Лондона виявили перший ген під назвою IRF4, який викликає появу сивого волосся.

Залишити відповідь