Поради від МОЗ: коли не варто лікуватись антибіотиками

Часто українці зловживають антибіотиками, думаючи, що вони мають допомогти у лікуванні. У МОЗ розповіли, коли краще відмовитись від антибіотиків.

У Міністерстві охорони здоров’я продовжують розвінчувати популярні міфи про лікування на своїй сторінці в соцмережі Facebook. Цього разу медики розповіли, які хвороба українці дарма лікують антибіотиками.

  • Грип, застуда та інші вірусні захворювання. За словами медиків, антибіотики тільки пригнічують збільшення бактерій або ж вбивають їх, однак не мають жодного вплину на віруси. Лише у випадку ускладнень з грипом лікар може призначити антибіотики, а звичайна застуда чи інші вірусні захворювання ніяк не лікуються цими препаратами.
  • Бронхіт, синусит, інфекція вуха. Ці захворювання виникають і через вірусні, і бактеріальні інфекції. Однак вживати антибіотики можна тільки після призначення лікаря, який точно визначить причину хвороби.

Коли не варто лікуватись антибіотиками: поради від МОЗ - фото 244538

Коли не варто лікуватись антибіотиками: поради від МОЗ / improvehealth
  • Запалення очей. Почервоніння та запалення очей не варто лікувати каплями з антибіотиками. Оскільки ви точно не знаєте, чи спричинене запалення, не варто витрачати зайві гроші та ризикувати здоров’ям. Препарати з антибіотиками варто приймати тільки за призначенням лікаря, а не займатись самолікуванням.
  • Порізи. Антибактеріальні мазі “для запобігання інфекції” не варто використовувати при будь-яких незначних порізах. Відзначається. що тільки 3% всіх ран інфікуються. Тому лише медики можуть призначити антибіотики у певних випадках, приміром, забруднених ранах, діабеті, пошкодженні понад 5 см.

Коли не варто лікуватись антибіотиками: поради від МОЗ - фото 244539

Коли не варто лікуватись антибіотиками: поради від МОЗ / narodna-pravda

Профілактика захворювання. Не варто думати, що антибіотики можуть допомогти не захворіти, адже це ліки, які можуть призначати тільки лікарі.

“Надмірне необґрунтоване безконтрольне використання антибіотиків призводить до виникнення резистентності (стійкості) до них. У відповідь на ліки бактерії змінюються, стають не чутливими до цих препаратів. Це збільшує медичні витрати, тривалість госпіталізації та підвищує рівень смертності. Призначення антибіотиків має відбуватися виключно лікарем. Приділяйте увагу профілактиці захворювань та будьте відповідальними”, – підсумовують у МОЗ.

Залишити відповідь