Вчені з’ясували, як людина реагує на різні усмішки

Усмішка людини не лише може висловлювати радість чи теплоту. Вона також може бути уїдливою або поблажливою. Реакція на усмішку може бути різною, залежно від того, якою вона є.

Співробітники Університету Вісконсін-Медісон виявили, що реакція людини на усмішку залежить від того, яку вона інформацію несе, пише 24 канал

Вчені провели дослідження, у якому студенти чоловічої статі повинні були виступити експромтом перед іншим студентом. Останнього попросили оцінити цей виступ. Фахівці вимірювали у добровольців, які виступали, частоту серцевих скорочень і рівень кортизолу – гормону стресу.

Дослідники виокремили три основні типи посмішок: домінування призначене для передачі статусу, приналежність – повідомляє про зв’язок і показує, що ви не є загрозою і винагорода (сяюча, зубна посмішка) – інформування про те, що люди, яким ви усміхаєтеся, роблять вас щасливими.

Коли людина бачить домінуючу посмішку, то вона інтерпретується негативно, учасники відчували сильніший стрес. Рівень кортизолу у них піднімався вище і залишався високим довше після виступу. Схвальна усмішка студента, який оцінював студентів захищала від стресу та перешкоджала підвищенню гормону стресу.

Вчені також встановили, що учасники з високою варіабельністю серцевого ритму (ВСР) сильніше реагували на різні посмішки. ВСР може знижуватися при різних патологіях, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання і депресія. Ймовірно, такі розлади можуть ускладнити розпізнавання соціальних сигналів (посмішок) і послабити реакцію на них.

Залишити відповідь