Повідомили, чому волиняни майже 3 місяці сидять без газу

Майже 90 тисяч волинян, які мешкають у селах, вже два місяці без скрапленого газу через те, що не відбувся аукціон.

Через цю проблему, ситуація в районах Волині, де нема газифікації природним газом, ускладнюється, – інформує прес-служба Волиньгазу.

Так, протягом лютого, березня та квітня 2018 року, з невідомих і незрозумілих причин, спеціалізований аукціон із продажу скрапленого газу для потреб населення не відбувся, обсяги продукції, не закуплені. Ресурсу для реалізації скрапленого газу населенню у ПАТ “Волиньгаз” не залишилось

“Через те, що аукціон не відбувся, “Волиньгаз” не має змоги придбати та організувати реалізацію скрапленого газу для населення. Це призведе до того, що деякі громадяни будуть змушені самостійно вирішувати проблему забезпечення скрапленим газом своїх господарств. Люди шукатимуть різні варіанти, як придбати скраплений газ на автомобільних газозаправних станціях, що категорично заборонено чинними нормативними документами. Такі порушення можуть призвести до нещасних випадків, фактично є загрозою для життя та здоров’я громадян”, – аналізує начальник Волинського регіонального управління скрапленого газу ДП «Івано-Франківськгаз» Ігор Козачок.

Посадовець зазначає, що на початку березня ПАТ “Волиньгаз” проблему виклало у відповідному листі до Волинської обласної держадміністрації. У свою чергу виконавчий орган влади на Волині про складну ситуацію повідомив Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Міненерговугілля в квітні інформувало облдержадміністрацію, що ПАТ «Волиньгаз» не належить до сфери управління Міністерства і воно не може впливати на проведення спеціалізованих аукціонів. Також у листі-відповіді зазначено, що рівень стартової ціни на скраплений газ, який реалізується на спеціалізованих аукціонах, визначається відповідно до рівня цін на природний газ для потреб населення.

А відсутність затвердженої аукціонним комітетом стартової ціни на спеціалізований аукціон позбавляє можливості забезпечити організацію його проведення, відповідно до вимог порядку.

Для відновлення можливості організації проведення аукціонів у 2018 році Міненерговугілля розробило та надало до Мінекономрозвитку відповідні зміни до Порядку в частині удосконалення механізму ціноутворення на спеціалізованих аукціонах.

Вищезазначений проект щодо вдосконалення механізму ціноутворення на спеціалізованих аукціонах буде розглянуто урядом після проходження ним процедур

Залишити відповідь