Палиця звернувся до Генконсульства Польщі, щоб мати доступ до польських митних баз

Волинські депутати за ініціативи голови обласної ради Ігоря Палиці звернулись до Генерального консула Республіки Польща у Луцьку Вєслава Мазура, аби той посприяв наданню українцям доступу до інформації про завантаженість автомобілів з польських митних баз. Однак, у консульстві кажуть – вони некомпетентні вирішувати такі питання.

Про це йшлося у четвер, 19 квітня, під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, пише ВолиньPost

На комісії депутат Алла Лісова зачитала звернення голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці до Генерального консула Вєслава Мазура. У зверненні, зокрема, йдеться про незаконне ввезення на митну територію України товарів з Республіки Польща, а також масове ввезення в Україну автомобілів на єврономерах.

«Одним із можливих шляхів вирішення даного негативного явища вбачаємо надання доступу українській стороні до інформації про завантаженість автомобілів з польських митних баз. Також вважаємо за доцільне створити спільну групу фахівців із представників обох держав, що займатиметься вивченням порушених питань, пошуком шляхів вирішення проблемних ситуацій», – пишуть у документі.

Віце-консул з політичних питань Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур не знав, що на комісії розглядатимуть це звернення.

«У мене немає офіційної інформації з приводу того, чи ми – та установа, до якої можна звертатись з цим питанням. Це не наше завдання і компетенція», – пояснив консул.

«Ми завжди готові допомагати, але там, де маємо повноваження. Зрозуміло, що консульство не вирішує таких питань», – додав Марек Запур.

Начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА Юрій Кресак підтвердив слова консула та зазначив, що «глава третя Віденської конвенції «Про консульські зносини» гласить, що це питання не належить до компетенції Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку».
Більше того, подібне звернення обласної ради не матиме жодної юридичної сили для будь-якої міжнародної установи, бо відповідно до українського законодавства питання міжнародних відносин або митного контролю не входять до повноважень обласної ради.

«Це питання до Страсбургу і Брюсселю, а також до українського Міністерства зовнішніх справ. Лише на урядовому рівні його можна вирішити. Хоча питання актуальне», – додав посадовець.

До словам, член комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Волиньради Алла Лісова, яка зачитала звернення, каже, що депутати не досліджували, в чиїй компетенції питання.

Залишити відповідь