Фото та відеозйомка у громадських місцях: кого можна знімати, а кого ні

Закон говорить, що знімати на відео чи фотографувати у громадських місцях можна. Заборонити зйомку не можуть службові, публічні особи або посадові, якщо ви не перешкоджаєте їхній роботі. А от випадкові перехожі (фізичні особи), мають право сказати, що вони не хочуть, аби їх знімали, та вимагати видалити матеріали з їхнім зображенням. І саме так фотограф або оператор повинен зробити.

У яких саме нормах законодавства про це розповідає юрист В’ячеслав Лях, на сайті ldn.org.ua

 

Правник  В’ячеслав Лях пояснив, що відеофіксація в громадських місцях (площі, вулиці, сквери, вокзали тощо) абсолютно законні. Отримувати окремий дозвіл на проведення фото чи відеозйомки у цих місцях не потрібно.

Також чинне законодавство не забороняє фіксувати дії поліції, суддів, прокурорів. При умові, що ви не заважаєте їхній роботі та не порушуєте права інших громадян.

Але статтею 307 Цивільного кодексу України передбачено, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди на це. Ця норма закону розповсюджується лише на фізичних осіб та не може бути використана щодо службових, посадових або публічних осіб.

Отже, в громадських місцях знімати дозволено. Однак якщо до вас звертається громадянин і просить, аби ви його не знімали, а фото чи відео з ним видалили, ви маєте виконати його вимоги.

1 коментар

  1. Питання сказав:

    Як тоді із відеспостереженням? Люди мають право вимагати, щоб їх не знімали камерами, встановленими на площах та вулицях? у кого просити, щоб ве відео видалили?

Залишити відповідь