Що потрібно знати українцям про нові гроші, які вводить Нацбанк

В Україні через пару тижнів з’являться у зверненні новенькі монети. Відомо, що НБУ введе одну гривню та дві монетами. А через пару років в обігу з’являться ще п’ять і десять.

Про це йдеться на сайті znaj.ua

Так, паперові купюри номіналами один, два, п’ять і десять гривень взагалі перестануть друкувати, щоб згодом їх замінили металеві гроші. Так, за підрахунками Нацбанку, держава заощадить мільярд гривень. Про це повідомляють українські ЗМІ.

У верстат заряджають шматочки металу – виїжджають викарбувані нові одногривневі монети.

 “Сплав дуже дорогий і тому було вирішено замінити алюміній та бронзу на сталь. Якщо б ми сьогодні карбували одну гривню, вона б коштувала набагато дорожче, ніж номінал однієї гривні”, – говорить директор Монетного двору НБУ Володимир Решинский.

Час служби паперових грошей – рік. Металевих – 20. Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня – 18. На монеті зображений Володимир Великий.

Дві гривні трохи більше – 20 міліметрів. Такого ж сріблястого кольору. Замість герба – Ярослав Мудрий.

 Зображення, які були на паперових грошах, частково зберегли на металевих.

Сховища на Монетному дворі, в яке скидають купу копійок, як у мультфільмах про скарби, немає. Всі відразу рахують та упаковують. Якщо не буде вистачати хоч однієї монети – будуть шукати, поки не знайдуть. Один брикет упакованих копійок важить чотири кілограми, у ньому упаковані 2 тис. грн.

Держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет та 145 мільйонів – двогривневих.

Через рік обіцяють розпочати заміну 5-гривневих та 10-гривневих купюр. Тому гаманець є сенс замінити на ридикюль.

Залишити відповідь