В Україні хочуть збільшити кількість кваліфікованих робітників

Слюсар-ремонтник, електрогазозварювальник, електромонтер. Уряд робить ставку на розвиток робітничих спеціальностей.

Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ.

Для цього в Кабміні мають намір вдосконалити сектор професійно-технічної освіти в Україні. Планується внести до Верховної Ради законопроект про підготовку кваліфікованих робочих кадрів. Про це під час засідання Уряду повідомив прем’єр Володимир Гройсман.

Наше завдання – висока заробітна плата і якісний рівень робочих місць

“Нам треба зупинити трудову міграцію, нам треба створити нормальні умови для того, щоб люди працювали в Україні. Такі умови почали створюватись. Потрібен час. Я думаю, що за місяць чи за два це зробити неможливо. За декілька років я думаю, що можливо вирішити питання для того, щоб люди почали повертатись. Такі приклади є, що люди повертаються, але поодинокі. Наше завдання – висока заробітна плата і якісний рівень робочих місць”, – заявив також прем’єр.

Що змінять у професійній освіті

У Міністерстві освіти підготували два документи, один з яких передбачає запровадження регіонального замовлення для професійної освіти. Тобто тепер його формуватимуть обласні адміністрації, оскільки регіон краще знає, які напрямки є більш пріоритетними. Другий документ стосується безпосередньо розвитку професійно-технічної освіти, а саме – створення нових навчально-практичних центрів. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей. За його словами, протягом двох останніх років було створено 50 таких центрів. У цьому році передбачено ще 100 млн грн на створення нових центрів, сказав заступник міністра.

“Чого зараз потребує наша економіка? Це є слюсар-ремонтник, електрозварювальник, електромонтер, який спеціалізується на ремонті та обслуговуванні електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, токар, фрезерувальник – оператор верстатів з програмним керуванням. Тобто ці всі спеціальності реального сектору, які мають діяти”, – перерахував Хобзей.

Потреби ринку праці

У Державній службі зайнятості підтвердили: ті, хто має робітничу професію, можуть бути набагато успішнішими в плані оплати праці і особливо працевлаштування. Дисбаланс на ринку праці насамперед пов’язаний з тим, що сьогодні вища школа не завжди зорієнтована на реальні потреби ринку праці. На 2 700 вакансій менеджерів, економістів, юристів сьогодні є 55 тисяч охочих. А в Центрах професійно-технічної освіти, що входять у структуру Державної служби зайнятості, вже майже половина безробітних з вищою освітою перенавчаються на робітничі професії. Про це розповіла в ефірі Радіо НВ начальник управління організації надання соціальних послуг Держслужби зайнятості Любов Бершадська.

На 2 700 вакансій менеджерів, економістів, юристів сьогодні є 55 тисяч охочих

“Потреба в роботодавців зараз, станом на 1 квітня, у службі зайнятості є більше 100 тисяч вакансій. Питання в зарплатні – ніхто не хоче бути, вибачте за слово, рабом і працювати безкоштовно. Тому поступово ми спостерігаємо і підвищення, невеликими такими ривками, але підвищують поступово заробітну плату”, – додала вона.

Плюси та мінуси трудової міграції

Трудова міграція негативно впливає на розвиток української економіки. За підрахунками Інституту економіки і прогнозування, відтік робочої сили вже зараз обертається для української економіки втратою близько 40 млрд гривень на рік. Втім, для підтримки платіжного балансу ця тенденція навпаки є позитивною, але лише за умови, що вона тимчасова. Адже заробітчани пересилають значні кошти, працюючи за кордоном. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Але сам факто того, що кваліфіковані люди виїжджають з України, звичайно, звужує можливості нашої економіки і, на жаль, ця тенденція не тільки в Україні, вона скрізь. Люди їдуть в Польщу, поляки їдуть в Британію і далі. Тобто міграція трудова – це об’єктивний процес”, – сказав також він.

Нагадаємо, у 2016 році в Україні було 800 професійно-технічних училищ.

Залишити відповідь