Пояснили, як можна повернути права водіям-новачкам

Перше посвідчення не повертатимуть, якщо водія позбавили права керування. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів 4 квітня.

Про це повідомляє Gazeta.ua

“З листопада минулого року водійські права видають на два роки. Потім посвідчення міняють на постійне, якщо водій не вчинив більше трьох правопорушень. Якщо порушення були, то для отримання прав потрібно знову скласти іспит. Але за керування напідпитку або вчинення ДТП водія-початківця можуть позбавити права керування автомобілем”, – розказує  автоюрист Вадим Володарський.

Спочатку поліцейські забирають посвідчення. Потім справу про вчинення правопорушення передають до суду. Він своєю постановою або позбавляє водія права керування, або ні.

“Якщо водія позбавили права керування автомобілем і забрали права, їх можна отримати знову. Утім для цього слід пройти навчання в автошколі. Після її закінчення – скласти іспити і пройти медогляд. Посвідчення, яке видадуть після цього, вважатимуть виданим уперше. Його термін дії буде два роки. Права змінять на постійні без іспитів, якщо водій протягом цього терміну не скоїть адміністративних правопорушень”, – пояснює юрист.

Залишити відповідь