Кабмін пропонує посилити покарання за підкуп виборців. Нардеп Лапін підтримує ініціативу

В Кабінеті міністрів України напрацювали законопроект, що передбачає посилення відповідальності за підкуп виборців, прийняття виборцем підкупу та інші порушення виборчих прав.

Проект закону розроблений силами Міністерства внутрішніх справ спільно з громадськими організаціями. Він вносить зміни до деяких законодавчих актів, в тому числі Кримінального кодексу. Ключова мета законопроекту – встановлення покарання за порушення прав виборців і попередження спроб порушити виборчі права. Під час підготовки законопроекту проводилося дослідження, яке засвідчило: 68% українців не задоволені ступенем прозорості виборчих процесів.

До двох років позбавлення волі – стільки буде загрожувати виборцю, який проміняє свій голос на гроші або інше заохочення від кандидата.

Народний депутат Ігор Лапін підтримує ініціативу внесення змін в законодавство. В ефірі телеканалу “Прямий” нардеп повідомив, що такі законодавчі зміни розглядаються ще з початку 8 скликання, бо всі говорили, що підкуп виборців на місцях це дуже велике зло.

“Також гострої дискусії питання набуло під час теми щодо зміни виборчої системи, коли говорили, що хочемо вберегти від підкупу виборців за рахунок зміни виборчої системи і відійти від мажоритарки. Я, хоч і мажоритарник, але завжди кажу, що мажоритарна система зло, оскільки там найбільше підкупу”, – додав народний обранець.

Головні тези ініційованих змін опублікували на сайті Новое Врямя.

Тих, хто намагається підкупити виборців або ж змінює виборчі документи, пропонують позбавляти волі строком до 6 років. Зараз для таких порушень тюремний строк вдвічі менший.

Деталі змін: шість років за хабар виборцям

Правоохоронцям можуть дозволити здійснювати негласні слідчі дії та збирати належні докази для притягнення до відповідальності недобросовісних учасників у передвиборчій боротьбі. Законопроект передбачає зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення.

Законопроект вперше вводить кримінальну відповідальність за підкуп кандидата. Зокрема, йдеться про так званих технічних кандидатів чи кандидатів-двійників, яких фінансують інші впливові учасники виборчих перегонів.

Якщо кандидат отримав незаконну винагороду з боку іншого кандидата, то обидва учасники виборчих перегонів мають понести покарання за обман виборців. Технічним кандидатам загрожує штраф від 1,7 тис. до 5 тис. грн або позбавлення волі до двох років.

Особам, які надають хабаря виборцям, учасникам референдуму або іншим кандидатам, загрожує строк ув’язнення до шести років, а також заборона займати певні посади до 5 років.

Також передбачена кримінальні відповідальність за надання виборцям спиртних напоїв та продуктів харчування.

Крім того, пропонується збільшити штрафи за неправомірну передвиборчу агітацію, зокрема за зловживання адмінресурсом. Вони сягатимуть 3,4 тис грн. Водночас люди, які добровільно повідомлятимуть правоохоронцям про підкуп виборців чи фальсифікацію виборчої документації, будуть звільнятися від відповідальності.

 

 

Залишити відповідь