Ігор Лапін: Справа Холодницького може дискредитувати ідею боротьби з корупцією

Звинувачення Національного антикорупційного бюро на адресу голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на адресу Назара Холодницького свідчать про кризу у діяльності анткорупціонерів в Україні.

Таку думку висловив народний депутат від “Народного фронту” Ігор Лапін у ефірі телеканалу “Прямий”.

“Я підтримую тезу, що гидко і бридко. Тому що, перш за все, я думаю, зараз наші новостворені антикорупційні органи зайнялися самопоїданням. Вони думають, що вони один одного підминають під себе. Я думаю, що в результаті вони всі самі себе і з’їдають. Тому що, об’єднавшись САП і НАБУ, домігшись створення антикорупційного суду, могли мати таку конкретну вертикаль і не лягати ні під кого. В даному випадку, якщо пан Ситник думає, що, зливши Холодницького, виживе сам, він дуже сильно помиляється. А особливо на тлі майбутнього створення Державного бюро розслідувань, і далі по тексту.

Це самопоїдання. І справа в тому, що така довіра, безпрецедентне антикорупційне законодавство, створене цим скликанням ВР, фінансування з боку донорів, і весь світ на нас дивиться, а ми, получається, як ті мавпи з гранатою – не знаєш, в яку сторону кине. На жаль, ми так і виглядаємо. І це дуже прикро і бридко. Я думаю, що це самопоїдання призведе до того, що…. я не пам’ятаю, по-моєму, в Польщі перший керівник “НАБУ” за зловживання сів. Якщо подивитися на фаховий, юридичний рівень розслідування кримінальних справ, які гучно прославлялися, чи навпаки поломка тих кримінальних справ, які потрібно би доводити до суду, – вони навіть і не порушуються… Це самопоїдання, яке призведе до дискредитації самої ідеї”, – заявив Лапін.

Залишити відповідь