У вишах стартують “виховні і роз’яснювальні” антикорупційні програми

Міністерство освіти і науки співпрацюватиме з НАЗК щодо поглиблення, розширення і оновлення знань з питань дотримання антикорупційного законодавства у закладах вищої освіти.
Про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на прес-службу Міністерства освіти та науки.

Відповідний меморандум було підписано очільницею НАЗК Наталією Корчак та Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич у понеділок, 26 березня 2018 року.

«Цим меморандумом ми хочемо, насамперед, засвідчити наміри про співпрацю. Зараз ми відчуваємо необхідність у певній, навіть просвітницькій, кампанії, яка допомогла б усім учасникам освітнього процесу в університетах розуміти вимоги, які ставить перед ними антикорупційне законодавство. І це не стільки питання розуміння вимог законодавства, скільки захисту своїх прав загалом», – зазначила Гриневич.

Документ фіксує напрями співпраці МОН та НАЗК щодо розробки та реалізації антикорупційних програм у закладах вищої освіти. Зокрема йшлося про спільну роботу над створенням та поширенням роз’яснень у вишах з питань запобігання корупції, проведення відповідних виховних, освітніх та наукових заходів.

В свою чергу очільниця НАЗК додала, що є багато питань, які для розуміння потребують ретельнішого вивчення.

«Наприклад, питання конфлікту інтересів часто потребує додаткового роз’яснення. Є проблеми з правильним тлумаченням питання приватного інтересу», – додала Корчак.

Вона наголосила, що ще одним важливим завданням співпраці НАЗК та МОН має стати робота з молодим поколінням, підготовка майбутніх фахівців, які розумілись би на питаннях антикорупційного законодавства та протидії корупції.

Залишити відповідь