Нацбанк припинив випуск дрібних монет

Національний банк України (НБУ) припинив карбувати монети дрібних номіналів 1, 2, 5 і 25 копійок.

Про це повідомив виконувач обов’язків глави центробанку Яків Смолій під час прес-конференції в Києві, передає Новое время.

“Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1,2,5 і 25 копійок. Всі ці номінали розмінних монет і надалі перебуватимуть в обігу, однак в подальшому готівковий обіг не поповнюватиметься новими монетами зазначених номіналів”, – сказав він.

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок продовжать виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України – гривня – і в подальшому буде дорівнює 100 копійкам).

Крім того, з 1 липня в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум готівкових розрахунків. Так, сума чека, яка закінчується на 1-4 коп., буде округлятися в сторону зменшення до найближчої суми, що закінчується на 0 коп., а сума, яка закінчується на 5-9 коп., буде округлятися в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.

“Ціни від запровадження заокруглення не зміняться, а отже реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів та послуг. Запровадження правил заокруглення не матиме впливу на інфляцію як прямо, так і опосередковано, оскільки йдеться про правила заокруглення всіх товарів у чеку, а не про ціни на окремі товари”, – додали в прес-службі НБУ.

Смолій підкреслив, що ці рішення Національного банку спрямовані на підвищення зручності і спрощення повсякденного використання готівки українцями, а також на стимулювання безготівкових розрахунків в країні.

Залишити відповідь