В Ковелі хочуть збудувати сміттєпереробний завод за сприяння іноземних партнерів

На Волині хочуть збудувати сміттєпереробний завод за сприяння литовських та латвійських партнерів.

За словами голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, найефективніше буде звести його в Ковелі – усі міжнародні транзитні лінії електропередач проходять через усе місто, – пише Волинське телебачення.

“Зелену” енергію, яка може бути отримана від переробки сміття, можна використовувати для діяльності мережі. Про це стало відомо під час робочої наради з іноземними партнерами на якій обговорювали майбутнє будівництво сміттєпереробного заводу.

«Це не є проект одного місяця. Це є проект, який може бути територіально розташований в різних місцях, зокрема, на тих звалищах, які сьогодні існують, де можна здобувати біогаз. Орієнтовно такі проекти у Європі вартують приблизно десь до 50 мільйонів євро, потужністю 400 тисяч тонн.

На території Волинської області ми розраховуємо збирати десь 170 – максимум до 200 тисяч тонн. Рахуйте, що це приблизно десь 30 мільйонів євро, але це попередні оцінки», – розповів Володимир Гунчик.

«Система, яку ми представили в Україні, буде працювати так само, як працює у нас в країні. Таких систем ми створили три. Вони схожі на ті, які можна буде створити тут, у Волинській області. Система збирання сміття при цьому не порушується, а лише удосконалюється новими системами переробки, які дозволяють цим відходам, які створюються в області, не зберігатся на полігонах, а обробити.

Таким чином 90 вітсотків ТПВ, які створюються в області, можна переробити і вони не потраплять на звалища», – додав представник Литовської Республіки Штьормер Віргініюс.

Наприкінці розмови представники Волині із партнерами з України, Латвії та Литви підписали меморандум про співпрацю у реалізації проекту, який передбачає переробку усіх видів відходів.

Залишити відповідь