На Волині спіймали російського шпигуна

Управління Служби безпеки України у Волинській області, за процесуального керівництва прокуратури Волинської області, наприкінці минулого року викрило у державній зраді уродженця Автономної Республіки Крим, який проживав у Луцьку.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Чоловік вчиняв діяння на шкоду суверенітетові, державній та інформаційній безпеці України, надаючи представникам іноземної держави, а саме Федеральної служби безпеки Російської Федерації, допомогу в проведенні підривної діяльності проти нашої держави.

Встановили, що з травня 2014 року по серпень 2017 року він при зустрічах та під час переписок із представниками ФСБ Російської Федерації погодився збирати та передавати за винагороду інформацію щодо проукраїнсько налаштованих мешканців АРК, радикально налаштовані структури та території України та про особовий склад працівників Служби безпеки України, тощо.

У ході судового розгляду кримінального провадження про обвинувачення громадянина у державній зраді (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 111 КК України) колегія суддів Луцького міськрайонного суду встановила винуватість чоловіка у вчиненні інкримінованого злочину, водночас задовільнила клопотання сторони захисту та звільнила його від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 111 КК України, у зв’язку з добровільною заявою органам державної влади про свій зв’язок зі спецслужбами Російської Федерації, отримане завдання та у зв’язку з відмовою вчиняти дії на виконання злочинного завдання іноземної держави.

Залишити відповідь