Ігор Лапін пояснив, як змінити закон і не ускладнювати поховання через судову експертизу

З 15 березня набувають чинності поправки до Кримінало-процесуального кодексу, які передбачають, що судово-медичну експертизу слідчий може призначити лише за рішенням суду.

Народний депутат Ігор Лапін пояснив, які поправки привели до такої ситуації та як можна вирішити питання.

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

“Стосовно правок до законів і поховання. Давайте будемо чесними і визнаємо спільну помилку, яку маємо виправити:
Недоліки правки Алєксєєва – правка 241 – зміни до частини першої статті 7 Закону “Про судову експертизу”, за якою судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи. Це затягує час, бо не встигають робити таку кількість експертиз.
Окремо по судово-медичній експертизі (похорони) – це як правило кримінальні справи, тому експертизу проводять державні установи, адже треба встановити причину смерті”, – йдеться в дописі нардепа.

Окрім того, Ігор Лапін написав і про недоліки в правках від нардепа Андрія Лозового до Кримінального кодексу, які передбачають, що без довідки з суду поховання буде просто неможливим.

“Недоліки в правці Лозового – правка № 109 про внесення змін до ст. 219, 242-244, 332 КПК України – сторона кримінального провадження позбавляється права самостійно обирати та залучати експерта для проведення експертизи”, – додає парламентар.

Нагадаємо, ще у вересні 2017 року, коли приймались зміни до процесуальних кодексів, Ігор Лапін звернувся до колег по парламенту аби вони не підтримали саме ці правки Алєксєєва та Лозового, застерігаючи про державну монополію на проведення судових експертиз.

“Закликаю колег депутатів НЕ ПІДТРИМУВАТИ поправку 241 народного депутата Ігоря Алєксєєва, яка передбачає зміни до частини першої статті 7 Закону “Про судову експертизу”, і визначає, що “судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи , а в інших випадках – також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом”.
Також не можна підтримувати поправки народного депутата Андрія Лозового (№109) про внесення змін до ст. 219, 242-244, 332 КПК України. Бо у випадку їх прийняття сторони кримінального провадження позбавляються права самостійно обирати та залучати експерта для проведення експертизи, що є істотним обмеженням права збирати докази”, – йшлося в зверненні нардепа.

2 коментарі

  1. Дед сказав:

    Табельну зариють стоя

  2. Мужик сказав:

    Лапін можеш не переживати,тебе зариють на свалкі!

Залишити відповідь