МЗС закликало українців перед поїздками за кордон реєструватися в онлайн-системі “ДРУГ”

Залишивши свої контакти в системі для добровільної реєстрації українських громадян, мандрівник може розраховувати на оперативну допомогу в разі екстреної ситуації, зазначив директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

Про це “Укрінформу” розповів директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

Міністерство закордонних справ України створило онлайн-сервіс “ДРУГ” для добровільної реєстрації українських громадян під час подорожей за кордон.

“Люди перед поїздкою залишають у ній свої контакти. І у випадку якоїсь надзвичайної ситуації ми маємо контакти громадян, завдяки чому ми зможемо ефективніше надавати їм допомогу… Поки що в системі зареєструвалося до 2 тис. українців. Це число постійно зростає. Але ще багато хто про “ДРУГа” просто не знає. Тому я закликаю медіа розповсюджувати інформацію про неї”, – сказав посадовець.

За його словами, система орієнтована не тільки на регіони підвищеного ризику.

“Тільки останнім часом МЗС проводило евакуацію українців із Сирії, Лівії, Непалу. Не так давно повертали наших людей також з Афганістану. Але природні лиха чи терористичний акт можуть статися будь-де. Окрім того, людина може потрапити в якусь іншу складну ситуацію. “ДРУГ” оперативно надасть інформацію, що сталося, інструкції, що треба робити далі та необхідні контакти, місця збору”, – зазначив Погорельцев.

Мобільний додаток “ДРУГ” можна безкоштовно завантажити на iTunes (для продукції Apple) або Google Play (для пристроїв на Android).

Залишити відповідь