В Україні зростуть штрафи за незаконний перетин кордону

 

За словами спікера Державної прикордонної служби Олега Слободяна, прийнятий Верховною Радою Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави” істотно підвищує роль Держприкордонслужби на кордоні і є революційним з точки зору наданих прикордонникам повноважень.

Про це повідомляє Цензор.net.

“Деякі статті не були прийняті в тій редакції, в якій нам би хотілося, були правки. Наприклад, це стосується статті про порушення державного кордону. Ми найближчим часом будемо наполягати, що за це повинна бути кримінальна відповідальність. Але навіть той факт, що адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за незаконний перетин кордону суттєво змінилася і збільшена, це вже дуже великий крок вперед.

За незаконний перетин кордону штраф тепер становитиме 8500 гривень, якщо група осіб – 13 600 гривень. З’являється норма, ми будемо конфісковувати ті кошти, які використовувалися для переправлення контрабанди, незаконних мігрантів. Йдеться про човни, гідрокостюми, в яких дуже часто жителі Закарпаття через річку переносять сигарети, в тому числі йдеться і про транспортні засоби. До речі, йдеться не тільки про “зелений коридор”, але і про пункти пропуску. Якщо їде фура і в ній, наприклад, десять кілограмів бурштину, фура теж може бути конфіскована “, – сказав Слободян.

Крім того він зазначив, що цей Закон істотно розширює можливості Держприкордонслужби щодо стягнень в контексті адміністративної відповідальності: “Раніше за незаконне відвідування Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей ми писали протоколи, якщо у нас були факти, які підтверджують те, що громадяни України відвідували ці території незаконно, направляли протоколи до суду, суд приймав рішення про стягнення штрафів або не приймав. Цей закон дає нам право стягувати штрафи при виявленні фактів про незаконне відвідування тимчасово окупованих районів. Ми можемо це робити тільки за безготівковий розрахунок – тобто в кожному підрозділі охорони кордону будуть встановлені термінали. На підставі протоколу, який буде складено, громадяни будуть платити штрафи в пунктах пропуску 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.