На Волині створять Маневицьку ОТГ (фото)

Команда Офісу реформ регіонального відділення Асоціації міст України на Волині в рамках проекту ПУЛЬС працювала у Маневичах. Приїхали децентралізатори в селище не без причин: у лютому минув рік відтоді, як тут, відповідно до Перспективного плану формування територій громад Волинської області, вирішили створити селищну ОТГ, але з певних причин, на жаль, віз і нині там.

Про це повідомляє прес-служба регіонального відділення Асоціації міст України на Волині.

Втім, цьогоріч, з’ява на карті Волині, в передбаченому Перспективним планом форматі, спроможної, з гарною фінансовою перспективою Маневицької селищної ОТГ цілком реальна.

Саме про це йшлося під час зустрічі консультанта з юридичних питань Валентина Малиновського, бюджетних – Василя  Грома та виконавчого директора Волинського РВ АМУ Богдана Самойленка з депутатами та посадовцями місцевого самоврядування. Захід відбувся в межах виїзної консультації організованої Волинським РВ АМУ, у рамках проекту ПУЛЬС, який Асоціація втілює за підтримки USAID.

Шкода, що торік громада так і не сформувала ОТГ, тож варто зробити все можливе, щоб цьогоріч усе ж завершити процес об’єднання, щоб уже з 1 січня 2019 року розпочати жити по-новому. Не хочеться, аби Маневичі та сусідні сільради потрапили у перелік громад, які згодом об’єднають примусово.

“У жодному з районів області децентралізація не проходить із такими потугами. Із серйозними перешкодами формувалися Прилісненська та Колківська ОТГ, а нині – Маневицька. Вихід із патової ситуації – продовжити об’єднання у форматі, передбаченому Перспективним планом, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України. Маю надію, що довівши об’єднання до логічного завершення – перших виборів голови і депутатів – Маневицька ОТГ ввійде у 2019-ий як одна з потужних об’єднаних громад Волині”, – наголосив Валентин Малиновський.

До речі, фінансові перспективи у майбутньої спроможної ОТГ досить хороші, їх присутнім озвучив консультант з бюджетних питань Василь Гром.

Гром наголосив, що у цій громаді є три серйозні чинники бути спроможною: добра тенденція до створення доданої вартості, достатня кількість населення, на яке рахують міжбюджетні трансфери і дві потужні школи з високою наповненістю класів та три дитсадки.

Тож присутні на зустрічі небайдужі маневиччани та представники сусідніх сільрад, вислухавши доповідачів, вирішили цьогоріч таки відсвяткувати створення Маневицької селищної ОТГ.

Оцінивши перспективи членства в Асоціації міст України, у Маневицькій селищній раді вирішили вже на найближчій сесії запропонувати депутатам проголосувати за членство в Асоціації міст України.

Залишити відповідь