“Зовнішнє управління судовою інстанцією – це зло”, Ігор Лапін про принципи формування ВАСУ

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав народний депутат України: коментуючи голосування за законопроект про Вищий антикорупційний суд, йдеться на сайті народного депутата.

На сьогодні є запит суспільства і політична воля створити антикорупційний суд, і він буде. Але я б не розглядав його як панацею від усіх проблем. Вже на етапі реєстрації законопроекту, тема з юридичної площини перейшла в політичну. Президент додав свій законопроект і з’явилось чотири альтернативні, а це спроба вести політичні торги.

Але між першим і другим читанням до законопроекту буде подаватись чимало поправок. Мені не подобаються дві речі. Перша, це спроба нам нав’язати зовнішнє управління судовою інстанцією України, яка є злом для нас, а відсутність можливості подолати вето – це знищення балансу законопроекту”. Друге, створення «чергової касти недоторканих» та потенційна можливість розвитку «телефонного права». «Я за Антикорупційний суд, за прозорий відбір кандидатів до нього, я за право вето, але з механізмом його подолання, бо інакше це буде майже телефонне право, бо «по звонку» будуть вирішуватися корупційні справи», – прокоментував Ігор Лапін.

Нардеп також звернув увагу на порядок відбору суддів: «Має бути ретельний відбір, туди не мають потрапити негідники, але є інша цикава норма цього закону. Хто має бути суддею? Суддею має право бути будь -який юрист з досвідом роботи в міжнародній антикорупційній організації. Тобто члени “грантоїдських” організацій мають право бути суддями, а досвідчені юристи – ні. Ось такі моменти треба збалансовувати».

Парламентар звернув увагу, що Вищий антикорупційний суд буде ефективним лише тоді, коли слідчі органи будуть належним чином вести справи. «Не вирішить ВАСУ всі корупційні проблеми в Україні, бо якщо наші слідчі органи будуть «пороти» антикорупційні справи, то ми будемо бачити виправдальні вироки, і суспільство знову шукатиме «зраду».

Наостанок Ігор Лапін зазначив, що ефективність того чи іншого органу вимірюється результатами його роботи, а не публічністю та піаром.

Залишити відповідь