В силу вступає новий закон про приватизацію державного майна. Що потрібно знати

Сьогодні, 7 березня, набирає чинності закон України “Про приватизацію державного і комунального майна”, який був проголосований в парламенті 18 січня цього року.

Законопроект був поданий Кабінетом Міністрів України. Народний депутат, перший заступник голови комісії з питань приватизації Ігор Лапін, вніс суттєві поправки до нього, які були підтриманні іншими народними обранцями.

Зокрема, Лапін вніс поправу, що забороняє країні-агресору брати участь у приватизації державного та комунального майна

Нардеп вважає, що закон дасть однакові і прозорі правила для всіх, це виключатиме корупційну складову, та пояснив антикорупційну складову закону: «Якщо говорити про малу приватизацію, то вона відбувається через аукціон. Якщо ми говоримо про велику приватизацію, говоримо про радників, які залучаються, а це люди з іменем, а не якісь з вулиці, то я вважаю, що ми цю корупційну складову в такому контексті і вибиваєм», – сказав Лапін в ефірі Громадського радіо.

Чому важливий новий закон?

Соціально – економічна ситуація в Україні вимагає кардинального прискорення проведення реформування економіки, управління державною власністю. Автори кажуть, що понад 90% державних активів введено в експлуатацію 50–150 років тому, а значить відкладати цей закон – це сприяти руйнуванню та зниженню інвестиційної привабливості. До того ж держава не займається модернізацією підприємств – нема грошей. Це зводить нанівець конкурентоспроможність цих підприємств, а неефективне управління доводить їх до банкрутства.

В чому його суть?

Суть закону полягає в тому, що він кардинально змінює існуючі у цій сфері норми і правила процесу продажу не тільки об’єктів малої приватизації але й державних активів, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Закон спрямований на вирішення проблемних питань, які перешкоджають прискоренню процесів приватизації, спрощення процедури приватизації об’єктів державної власності та скорочення термінів її проведення, можливість визначення ціни об’єктів приватизації платоспроможним попитом, посилення захисту прав інвесторів

Автори пропонують спростити класифікацію об’єктів приватизації. Просто поділять об’єкти на малої і великої приватизації. Встановлюється чіткий порядок приватизації. Ініціювати приватизацію об’єктів зможуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління.

Закон сприяє проведенню прозорої та конкурентної приватизації майна у сучасних умовах.

1 коментар

  1. Порада сказав:

    Сидіти вилупивши очі і спостерігати як олігархи усе скуповують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.