“Холодний душ” для Порошенка – на старті вибори – торги розпочато

Минулого тижня країну сколихнуло одразу декілька важливих в політичному сенсі подій. Дві прес-конференції – Президента Петра Порошенка та спільна прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і спікера парламенту Андрія Парубія. Перед ними відбулась ніби-то нічна розмова лідерів українського політикуму, які намагались поділити сфери впливу та навіть визначили дату позачергових парламентських виборів – 19 серпня 2018 року.

Чи занадто поспішаючи, чи граючи на випередження партії почали проводити з’їзди та робити заяви не лише щодо виборів в парламенті, а й президентських. Так, 3 березня свій з’їзд провела партія УКРОП. Одним з рішень з’їзду було розпочати президентський праймеріз. То можливо позачерговими можуть бути не лише парламентські вибори?

Точної відповіді на жодне з питань в журналістів, звісно, немає. Однак є можливість змоделювати ситуацію на найближчу перспективу. До речі, одразу зачепило слово “перспектива” – для кого? Для чинного президента такі заяви – це холодний душ. І не тому, що надворі не по-весняному холодно. А тому, що десь місяць тому бізнес партнер Коломойського, Ігор Палиця був на прийомі в гаранта, і як повідомляють наші джерела, клявся, що немає більше справ з олігархом, і готовий в разі необхідності підтримати Порошенка.

Але недалеко від Волині, де поки головує Палиця, в Івано-Франківській області позиції УКРОПУ представляють брати Шевченки. Один з них, Олександр, більш відомий як керівник чи головний менеджер (важко вгадати, бо посада в нардепа неофіційна) гірськолижного комплексу “Буковель”, хоче бути президентом. Від такого дежавю починає паморочитись голова. І це лише одна партія, один з’їзд, одна зустріч, неофіційна розмова, і відвертий кидок?

В цьому абзаці зачепило слово “головує”. Адже якщо людина очолює обласну раду, то день в день має бути на робочому місці і вирішувати проблеми волинян. Однак чи то проблем в громади немає, чи Ігорю Петровичу до них байдуже, але як повідомляли раніше ЗМІ, за кордоном, зокрема в Швейцарії, лише минулого року Палиця провів півроку. Мабуть, і з теплих курортів Швейцарії він буде допомагати в політичній боротьбі Петру Порошенко, маючи при цьому під боком однопартійця Олександра Шевченка.

А ще пригадались нещодавні різкі зміни в справах, які стосуються очільника Волині. Очевидно все ж знайшов Ігор Петрович “ключик” до Петра Олексійовича, якщо за фактом його перельотів, недекларування витрат та відсутності на роботі НАБУ не вносить дані в ЄРДР (при наявності в них доказової бази та рішення суду). За інформацією з наших джерел, дистанційне керуванню областю з Швейцарії налічує 257 днів на рік. Показовий публічний дерибан луцької землі міською владою в особі УКРОПу на їхню ж користь. Прокуратура загальмувала кримінальні справи проти секретарів Луцької міської ради Ігоря Поліщука та Григорія Пустовіта через присвоєння владних повноважень та невиконання ухвали суду. Масові зловживання ГФ “Варта порядку”, зокрема підпали авто, розбійні напади, стеження – поступово припиняють розслідувати. Призупинене розслідування у справі “Волиньприродресурсу“. Цим КП Палиця фактично взяв під контроль видобуток бурштину на Волині і протягнув через проукропівську більшість обласної ради 56 тисяч гектарів волинської землі. Якщо говорити про вибори, то дуже схоже, що Волинь віддали на відкуп під УКРОП. В обмін на що? На декілька місць у різних списках? До речі, з Франківщиною ситуація схожа. Але до поширення УКРОПу по різних містах України мова піде в інших матеріалах.

І наостанок для роздумів. Якщо порівняти сьогоднішній політикум, то людей, які представляють групу Палиці-Коломойського у Верховній Раді достатньо в різних партіях. Якщо брати Волинь – то такі люди є в складі фракції Народний Фронт. Очевидно не лише президенту треба остерігатися “засланих козачків” і “порожніх обіцянок”. І тут питання не лише в наближенні виборів, а в тому, що для олігархів політика – це не мистецтво компромісів, а спосіб використати і кинути заради власних інтересів.

Далі буде … Від Волині до України – яких виборів очікувати, і як розподілять політичну карту країни – про це незабаром.

1 коментар

  1. Укроп сказав:

    Жиди ми переможемо !!!

Залишити відповідь