Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальність за доведення до суїциду

Президент України Петро Порошенко підписав закон про встановлення кримінальної відповідальності за доведення до самогубства.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради, – пише ТСН.

Як вказано у картці документу, сьогодні, 5 березня, його повернуто з підписом від глави держави. Зауважимо, Верховна Рада ухвалила закон про введення кримінальної відповідальності за схиляння до самогубства 8 лютого.

Депутати внесли уточнення до статті 120 Кримінального кодексу «Доведення до самогубства». Крім доведення до самогубства шляхом приниження, шантажу і жорстокого поводження, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, що суперечать волі людини. Також каратиметься спонукання до самогубства та інші дії, які сприяють вчиненню суїциду.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що новий закон дозволить притягати до відповідальності осіб, які спонукають до суїциду через Інтернет, зокрема користувачів соцмереж.

Зловмисникам загрожуватиме до 3 років обмеження волі або позбавлення волі. Зазначимо, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Залишити відповідь