Лілія Гриневич заявила, що місцева влада «економить» на вчителях.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич повідомила, що у МОН почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність, а в деяких місцевостях педагогів навіть змушують протягом карантину брати відпустку за власний рахунок.

«Ще з минулого року на рівні місцевих бюджетів осіли значні залишки освітньої субвенції. Ми вирішили підтримати місцеві органи та дозволили використовувати ці гроші на матеріально-технічне забезпечення. Тепер місцеві органи економлять на вчителях по максимуму», – про це повідомила Лілія Гриневич на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Міністр освіти зазначила, що якщо продовжаться подібні зловживання, то вона буде змушена внести зміни до відповідної постанови і «перекрити кисень» для зловживання на місцях. Лілія Гриневич заявила, що маючи ріст надходжень до місцевих бюджетів в межах децентралізації, додатково ще й притому заощаджувати на вчителях – це окремий різновид цинізму

«Звісно, можуть бути об‘єктивні обставини, і коштів у деяких окремих місцевостях може не вистачати. Це було і в попередні роки, і ми в робочому порядку реагували на такі ситуації. Пишіть лист на МОН, і ми шукатимемо спосіб відкоригувати. Але урізати зарплати та відправляти вчителів у примусові відпустки, аби притримати гроші і направити їх за іншим призначенням – це щось нове», – заявила міністр.

Натомість Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що залученість місцевої влади до вирішення проблем освітян та розвитку освіти має бути максимальною. Про це він сказав під час засідання уряду.

«Просив би всіх – голів областей та міських голів – платіть вчителям сповна! Все, що потрібно від уряду, ми зробили. І ми будемо повертати повагу для вчителя в кожному куточку України. Прошу Міносвіти моніторити ситуацію в регіонах», – підкреслив прем’єр.

2 коментарі

 1. Михайло ! сказав:

  Правильно заявила ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ ПРО МІСЦЕВІ ВЛАДИ ТА ЇХ ЦИНІЗМ !
  ЕКОНОМИТИ НА ВЧИТЕЛЯХ – ЦЕ ЗЛОДІЙСТВО ТА ТИХИЙ БАНДИТИЗМ ! !
  МІСЦЕВІ ВЛАДИ ТРЕБА ЧАСТІШЕ ЗМІНЮВАТИ ,ЩО НЕ БУЛО ЗАСТОЮ-ГАНГРЕНИ БОЛОТНОГО ТИПУ !
  ЩОБ ВОДА БУЛА ЧИСТА ЇЙ ПОТРІБНА ЦИРКУЛЯЦІЯ ТА РУХ !
  ЧАСИ РЕКСА-ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГО ШІСТКИ КОМСОМОЛЬСЬКОГО СРАКОЛИЗНИКА діми тя-бля-чніка -бувшого міністра освіти –ЗАКІНЧИЛИСЬ !
  МИ ЖИВЕМО ПО НОВОМУ !
  ПОВАГА ДО МІНІСТРА ОСВІТИ ГРИНЕВИЧ ! ТА ПОВАГА ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА !
  СЛАВА УКРАЇНІ ! ! !
  22.02.2018.

 2. Volik сказав:

  Влада закриває очі на “бардак” з виплатами за престижність. Сьогодні ознаймили з наказом на зменшення виплати за престижність до 5% замість 20% ( не вистачає коштів на зарплати). Так гарно всім розказали про підвищення заробітних плат вчителям з 2018 року, а насправді будуть “копійки” після зняття 15%. Реревірте хоча б Киівську область, як платять?

Залишити відповідь