Покроковий алгоритм від адвокатів, як діяти при ДТП

Найперші дії на місці ДТП, пов’язані з оформленням документів, мають найважливіше значення для об’єктивного й правильного розгляду всіх обставин події надалі.

Тому адвокати радять учасникам ДТП не панікувати, а діяти чітко за запропонованим алгоритмом – пише сайт zib.com.ua

Зокрема, про покрокові дії при ДТП повідомили в Попільнянському бюро правової допомоги на Житомирщині, передає «ЗіБ». При цьому фахівці зазначили, що всі дії учасників ДТП мають відповідати Правилам дорожнього руху.

1. Насамперед слід викликати швидку допомогу (у разі необхідності), співробітників поліції, повідомити у страхову компанію. «Ваш автомобіль, як i автомобілі інших учасників ДТП повинні знаходиться на тому самому місці, де були зразу пiсля аварiї. Перемiщувати автомобiлi з мiсця аварiї до прибуття полiцiї i страхових агентiв не можна», – нагадали правники.

Також зателефонуйте зразу пiсля ДТП своїм друзям або родичам, адвокату або аварiйному комiсару, щоб вiн представляв вас при всiх дiях, якi потрiбно зробити пiсля ДТП. Якщо ваш помiчник прибуде на мiсце ДТП до прибуття спiвробiтників поліції, то зможе виступити свiдком з вашого боку.

2. Для отримання вiдшкодування за полiсом потрiбно заповнити бланк повiдомлення про ДТП. Це треба зробити разом з iншими учасниками аварiї. «Якщо ви потерпiлий, звернiться у страхову компанiю винуватця ДТП протягом 15 дiб з необхiдними документами. У випадку якщо ви виннi в ДТП, повiдомте контакти вашої страхової компанiї всiм постраждалим при ДТП», – зазначили фахівці бюро.

3. До приїзду спiвробiтникiв полiцiї спробуйте знайти людей, якi бачили усю картину подiї збоку. Постарайтеся домовитися з цими людьми про засвiдчення аварії. Обов’язково запишiть їхні контактнi данi.

4. До прибуття спiвробiтникiв полiцiї важливо, щоб усе залишалося на своїх місцях. Якщо хтось знищує слiди аварiї, постарайтеся завадити цьому. Також можете зняти на вiдеокамеру телефону все, що

Залишити відповідь