Хто переможе в боротьбі за “Старий ринок” — громада чи влада

Конфлікт за Центральний ринок міста Луцька, так званий «Старий ринок», полягає в бажанні міської влади позбутися його і прагненні підприємців залишити «Старий ринок» і спокійно працювати.

Проблема бере свій початок з 30 жовтня 2015 року, коли на сайті єдиної системи місцевих петицій з’явилася петиція під назвою «Старий ринок – це клоака у центрі міста». В ній озвучувалась пропозиція щодо перенесення «Старого ринку» з центра міста, а на його місці вирішили зробити площу для проведення ярмарок і фестивалів. Тоді відповідь на цю петицію була що «Підстав для перенесення «Старого ринку» немає».

Але уже в серпні 2017 року Луцькрада направила свої зусилля на створення умов для перенесення. Зокрема, місцева влада видала рішення про відмову Волинській облспоживспілці у поновленні договору оренди землі для обслуговування ринку «Центральний». Підприємці, в яких міськрада забирає місце для торгівлі, виходили на протест з вимогою продовжити оренду землі ще на 5 років.

На сесії ЛМР 31 січня «укропівська» більшість проголосувала за створення комунального підприємства «Луцькі ринки», без концепції розвитку підприємства і бізнес–плану. Підприємці вимагають діалогу, «укропівська» більшість їх не чує. Вони бояться, що «інфляція «з’їсть» запропоноване «покращення» у 20 гривень».

Шлях вирішення даної проблеми з точки зору більшості в Луцькраді уже є. Це створення комунального підприємства, яке в перспективі скоріш повторить долю Луцького підприємства електротранспорту, куди міська рада безрезультатно вкладає гроші. Експерти ГО «Волинського Центру Розвитку Урядування» уже надали оцінку такому рішенню ЛМР, і гарантують, що є висока вірогідність того, що КП «Луцькі ринки» буде збитковим.

Під час “круглого столу”  щодо КП «Луцькі ринки» представник підприємців Центрального ринку Тетяна Біскуп, сказала, що переконана, що під егідою створення КП запускають великого корупційного монстра. Кращим рішенням було б залишити Центральний ринок і підприємців «в спокої».

Під час останньої сесії Луцькради було вирішено створити спеціальну робочу групу, яка працюватиме над замовленням розробки концепції облаштування території в межах земельної ділянки, в яку входить Центральний ринок та прилеглі до Луцького замку території.

Проте, переважна кількість учасників робочої групи, є та сама «укропівська більшість». Тому в протистоянні з владою, громаді Луцька буде не легко відстоювати свої права.

6 коментарів

 1. Філюк сказав:

  Реконструкція з допомогою влади,нормальний паркінг,чистота.Тільки так,місту потрібні робочі місця.

 2. підприємець сказав:

  Даю за яйця одного депутата 120 доларів

 3. Анонім сказав:

  Гнати торгашів за місто!

 4. підприємець сказав:

  Хто більший скотиняка той і переможе і вийде як завжди – Людям СРАЧ а ЖИДАМ гроші

 5. Татьяна сказав:

  По усій Європі є такі ринки ,але їх ніхто не закриває бо там все для людей, а у нас все для бариг щоб ще більше збагачуватися ,Боже святий зупиніться скільки вам треба?????????

Залишити відповідь