У робочий час педагоги повинні послуговуватись державною мовою – Міносвіти

Міністерство освіти і науки України розіслало освітнім закладам усіх рівнів лист, у якому роз’яснює застосування державної мови у цій галузі.

Про це повідомляє Портал мовної політики

МОН наголошує, що відповідно до Конституції України та закону “Про освіту” мовою освітнього процесу в усіх закладах освіти є державна мова.

Згідно з листом, у робочий час науково-педагогічні, педагогічні працівники та інший персонал повинен послуговуватись державною мовою. Уроки, лекції, практичні та семінарські заняття мають відбуватися українською мовою.

“Закон гарантує право для представників корінних народів та національних меншин України навчатися, поряд з державною мовою, їх рідними мовами, а також встановлює перехідний період для закладів, що здійснюють навчаннями мовами національних меншин”, – йдеться у листі.

Згідно з статтею 7 закону “Про освіту”, в закладах освіти можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Міносвіти рекомендує продовжити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищах, а також забезпечити за необхідності підвищення рівня володіння державною мовою педагогічними працівниками.

Нагадаємо, Закон про освіту (№3491-д) Верховна Рада України прийняла 5 вересня 2017 року. Стаття 7 закону передбачає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Залишити відповідь