У НБУ назвали країну, в якій найбільше українських заробітчан

Зазначається, що рівень трудової міграції до Росії значно знизився.

У Національному банку України заявили, що в останні роки українські громадяни найчастіше їздили на заробітки до Польщі – повідомляє Тиждень.ua

«В Україні в останні кілька років посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція, що, серед інших чинників, було зумовлено військовою агресією, макроекономічною кризою та погіршенням добробуту домогосподарств, високим рівнем молодіжного безробіття», – йдеться у заяві банку.

Зазначається, що в останні роки трудова міграція до Польщі суттєво зросла, натомість до Росії зменшилася  через складні міждержавні відносини.

«За даними Eurostat, 87% дозволів на проживання, які українці отримали в ЄС в 2016 році, їм надала Польща. За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих Польщею у першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни», – повідомив НБУ.

Крім того, додатковим ризиком активізації трудової міграції з Україні є збільшення кількості студентів, що здобувають освіту за кордоном.

Нагадаємо, 31 січня уряд Чехії погодився вдвічі збільшити квоти на прийом працівників з України – до 19,600 в рік, щоб допомогти місцевим фірмам, які заявляють про дефіцит робочої сили.

Як повідомлялось, 30 січня голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський заявив, що  країна потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників з України та Білорусі для гарантування стабільного економічного зростання.

1 коментар

  1. Заробітчанин сказав:

    Польща сама бідна та злиденна країна серед Євросоюзу. Усі поляки на заробітках в Європі. Це яким йолопом треба бути щоб їхати до Польщі на роботу коли в Європі можна заробити за три місяці як у Польщі за рік і при цьому над тобою ніхто не буде щодня знущатися що ти УКРАЇНЕЦЬ

Залишити відповідь