Меценати пожертвували 40 тисяч на пам’ятник Степану Бандері

На пам’ятник Степану Бандері у Луцьку зібрали всього 40 тисяч добровільних пожертв.

Про це розповів журналістам інтернет-видання “Волинь24” голова братства ветеранів ОУН-УПА Богдан Вівчарик.

Зокрема, у 2008 році був відкритий спеціальний депозитний рахунок. Зараз на ньому понад 41 тисяча гривень.

«На цей депозитний рахунок кожного місяця «капають» якісь гроші. Його відкрили ще десять років тому, коли виникла ідея збудувати пам’ятник. Туди вносити кошти й на будівництво постаменту та на покупку східців. Кошти, які туди надходили постійно «рухалися», але ніколи на цьому рахунку не було більше 50 тисяч гривень. Зараз ця сума знаходиться на цьому рахунку”, – розповідає голова Волинського братства ветеранів ОУН-УПА.

Однак Богдан Вівчарик також зазначає й про те, що кошти на спорудження монументу вже давно не збиралися. Питання «затихло», коли в країні почалася війна. Закуплені за гроші меценатів східці наразі знаходяться на складі «Гранітбудексклюзив», а постамент можна побачити на площі Героїв Майдану.

Окрім того, для збору коштів на побудову пам’ятника створили навіть окремий благодійний фонд «Спорудження пам’ятника Степану Бандері у Луцьку». Його керівником став депутат Волинської обласної ради та керівник ВО «Свобода» на Волині Анатолій Вітів. Однак за його словами, й благодійний фонд наразі коштів не збирає. Причина цьому – ситуація в Україні.

«Ми той фонд започаткували якраз напередодні війни. І коли почалася війна, реально всі ті люди, які вкладали у фонд, почали вкладати в те, що першочергове – в українську армію, у волонтерські рухи. І ми безпосередньо теж цим займалися, створили гуманітаркомітет від «Свободи». Всі сили були кинуті на допомогу для української армії», – розповів Анатолій Вітів.

Не відомо також скільки наразі грошей є на рахунку.

“Тоді один з банків, на рахунку в якому були кошти, якщо не помиляюся, став банкрутом. Але кошти є, жодна копійка не витрачалась безцільно. Звичайно, там невеликі кошти були, бо більше ще не встигли назбирати, адже тоді це тільки почало набирати обертів”, – розповів Микола Федік.

Керівник видавництва «Ініціал» Віктор Федосюк, який також займався справами фонду, зазначає, що гроші є, але точну суму назвати не може. Адже через події, які нещодавно склалися з “Ініціалом” – видавництво виселили з приміщенні Волинської єпархії, важко відшукати необхідні документи.

2 коментарі

  1. Лучанка сказав:

    Дякуючи полякам нарешті у Луцьку буде памятник Степну Бандері

  2. Бандерівець сказав:

    Молодці Варшава і Москва піднімає національний дух українців. Як би не ви “брати наші” то ми і далі були б хохлами.

Залишити відповідь