Ігор Лапін розповів в чому бачить проблему корупції в Україні (відео)

«Однією з причин, чому Україна займає найвище місце в рейтингу світу за рівнем корупції є те, що ми маємо корупцію не тільки системну, але і побутову. Є наочний приклад, коли громадянину потрібна чергова довідка, йому простіше дати кілька гривень, щоб її отримати. І така проблема у нас присутня по всій території України, тоді як в Європейському Союзі таку довідку можна оформити он-лайн. Людський фактор в системі мінімізований», – сказав народний депутат в ефірі телеканалу Прямий.– повідомляється на сайті Ігоря Лапіна

Іншою причиною корупції є неправильна інтерпретація лобізму в Україні. В Європі лобізм – це звичайна практика, яка є легалізованою. В Україні вважають, що лобізм – це корупція. Саме такі нюанси формують індекси, через які ми опиняємося на найвищому місці в рейтингу корупції.

Нардеп зазначив, що окрім боротьби з корупцією на системному рівні, потрібно боротися з нею і на побутовому рівні, а також, що державна система потребує змін, які полягали б в мінімізації людського фактору.

Щодо президентського законопроекту про Антикорупційний суд та 4-х альтернативних, Ігор Лапін відзначив, що питання традиційно перейшло в політичну площину. Звісно до окремих норм президентського проекту є питання, але наявність альтернативних означає, що питання свідомо затягують. «Я, наприклад, не підтримую тезу законопроекту про те, що серед вимог до суддів Антикорупційного суду є участь в міжнародних організаціях щодо боротьби з корупцією. Навряд що така норма може визначати критерій професійності судді, але її заклали. Разом з тим є суспільний на створення Антикорупційного Суду. І відповідно, його треба створювати. Значить з наступного тижня ми перейдемо в робочий режим розгляду і надання поправок до законопроекту. Хоча за найоптимістичнішим прогнозом, з врахуванням прийняття закону і проведення конкурсів, такий суд буде створено у 2019 році», – підсумував Лапін.

1 коментар

  1. Валентина сказав:

    тому що ми вибираємо таких безхребетних депутатів як ти

Залишити відповідь