Волинські судмедексперти просять гроші на обладнання

Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи потребує нового обладнання, у тому числі – холодильників для зберігання біоматеріалів та тіл померлих. Про це йшлося сьогодні, 25 січня, під час бюджетних слухань у Волиньраді, повідомляє Волинська правда.

Очільник Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Ігор Жибак розповів, що морги та лабораторії області не достатньо оснащені обладнанням. Зокрема, бюро потребує понад 2 мільйони гривень на придбання найнеобхіднішого для його діяльності обладнання.

Так, за словами очільника установи, необхідно придбати газовий хроматограф для аналізу рідин (крові, зокрема), сухо жарові шафи (повітряні стерилізатори), а також холодильники для зберігання біоматеріалів.

«Я вже не кажу про холодильники для зберігання тіл померлих. Такий холодильник є в Ковелі і є тут, в Луцьку, але він вже іржавий. Більше того, він з’їдає половину світла з усього бюро», – сказав головний волинський судмедексперт.

До слова, за його інформацією, в установах Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи за 2017 рік зробили 1800 розтинів.

Залишити відповідь