В соцмережі негативно відреагували на криміналізацію УПА

Вся стрічка в інфі про польський сейм і криміналізацію УПА і т.д… Що я хочу сказати? Якщо в мене є друзі, котрі з поляками спілкуються, поширте їм мої слова. Пише на своїй сторінці в мережі Фейсбук Богдан Пташник. Текст передаємо без змін.

Так от. Історія – основа будь якого народу і держави. І – основний вчитель. Я хочу привести два історичні явища, щоб розуміли про наслідки.

Перший: Польща ворог України (є такий історичний період) Наслідки загально характерні: втрата території, окупація Росією, Німеччиною, втрата позицій сильної держави в Європі, якщо підсумувати – програш, програш, програш і програш в усіх напрямках (це історичний період від хмельниччини і до 20 століття).

Другий: Польща союзник України. Наймогутніша держава в Європі. Сусіди аж пищали від одної згадки. Німців мудохали в Грюнвальді, м@ск@лів – коли тільки хотіли і де хотіли, навіть в Москві. Коли Османська імперія фактично всю Європу раком поставила, всі лапки вверх підняли по суті… хто султана зупинив? Правильно – поляки з козаками… в співдружності, до речі. В кожного свої герої були, різні звичаї і різний світогляд. Але тоді, це не заважало жодній стороні. Як там класики польської літератури писали захоплено? Нагадаю – коли гусари пішли в бій, козаки плакали і кричали на старого Конашевича – пусти, батьку, нас разом з ляхами вмирати”. Тоді був розквіт.

Як розквіт московського ханства до російської імперії почався і тривав доти, доки вільно-невільно, але були з Україною. Така от планіда. З ким Україна – той і на коні.

От і зараз. Це не для України, а для Польщі питання що вибрати. Перший чи другий варіант.
… Але мабуть таки забули казку про вужа і господаря, яку Хмельницький польському сенатору розповідав. Повторити хочуть?

Бо то факт. Я ще додам… Полякам тре думати… Бо ми так і так в жопі… Навчились виживати… А от у них, з такими замашками – все попереду може бути… Хз, мало лі – знайдеться в нас чудак який за гасло візьме інші слова Хмельницького “А ні, то зажену вас аж за Віслу, і скажу – сидіть тихо, ляхи”… Історія ж має здатність повторюватися… Слабкіше, сильніше – це як попаде)

Залишити відповідь