Що треба знати, коли купуєте нерухоме майно

Відповідно до нашого законодавства при купівлі нерухомого майна необхідно сплатити збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1% від вартості придбаного майна. Сплата вказаного збору є одним з обов’язкових платежів без якого, по суті, купівля нерухомого майна не можлива. Поради надає Адвокатське об’єднання “Legal Innovations Group”, йдеться на сторінці Фейсбук компанії.

Наприклад, Ви купуєте квартиру за 100 000 $, то Вам буде необхідно сплатити 1 000 $ в якості пенсійного збору.

Однак, в Законі України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” є одне важливе зауваження про яке мало хто знає. А саме, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є:
фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, ЗА ВИНЯТКОМ, громадян, які придбавають житло вперше.

Тобто, якщо до цього житло Вами не придбавалося, Ви не є суб’єктом сплати вказаного вище збору. В чинному законодавстві відсутня можливість купівлі нерухомого майна без сплати пенсійного збору, а тому всі його сплачують, однак збір можна повернути у повному обсязі через адміністративний суд.

Процес повернення коштів наступний.

Звертаєтесь до територіального управління Пенсійного фонду України із заявою про повернення помилково сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, оскільки Ви є звільненим від сплати збору як особа, яка придбала житло вперше.

Управління Пенсійного фонду України листом повідомляє Вас про відсутність підстав для повернення збору у зв’язку із відсутністю у органів ПФ України інформації відносно прав власності на нерухоме майно та інформації про те, що майно особою придбавалося вперше.

На основі отриманої відмови, Ви звертаєтесь до адміністративного суду з урахуванням територіальної підсудності.

Для належного підтвердження відсутності у Вас обов’язку сплати збору Вам потрібен нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, квитанція про сплату збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, витяг з Реєстру речових прав та їх обтяжень про те, що відсутня будь-яка інша нерухомість у Вашій власності.

За наявності вказаних вище документів, Ви можете розраховувати на те, що Вам повернуть сплачений пенсійний збір у повному обсязі, адже територіальне управління Пенсійного фонду України, в якості відповідача у справі, жодним чином не зможе спростувати той факт, що житло придбавалося Вами вперше (у разі якщо у Витягу із Реєстру речових прав та їх обтяжень міститься інформацію тільки стосовно того житла збір за яке Ви сплатили).

1 коментар

  1. Віктор сказав:

    Ще й краще застрахувати, особливо якщо вас дурні сусіди

Залишити відповідь