Від чого варто утриматися після прийому їжі

Більшість з нас володіє різними звичками, які є характерними для вчинення після перекусів або обіду. Але мало хто знає, що вони можуть чинити істотний вплив на організм. У тому числі негативний, який завдає шкоди! Про це повідомляє ukrhealth.net

Краще не вдаватися після ситного обіду:

Насамперед, ситно поївши, варто відмовитися від чаювання. Це нарівні з споживанням рідини в процесі прийому їжі призводить до того, що знижується продуктивність роботи шлункового секрету. Крім того, напої, прийняті після їжі, перешкоджають засвоєнню заліза. Ідеальним стане чай через годину після обіду або за півгодини до нього.

Також не рекомендується моментально лягати спати після того, як ви поїли. Це обумовлено тим, що в горизонтальному положенні шлункові соки здатні проникати в стравохід і викликати печію і неприємні відчуття. Якщо сильне бажання підкріпитися на ніч, краще зробити це за кілька годин до сну.

Спортсменам не рекомендується споживати їжу безпосередньо перед тренуванням. Обумовлено це тим, що фізична активність на повний шлунок може викликати нудоту, блювоту і значно обтяжить процес занять. Краще поїсти після виснажливих вправ, або зробити це завчасно.

Завзятим курцям присвячується! Куріння після прийому їжі призводить до погіршення засвоюваності їжі та всіх важливих речовин і елементів, отриманих з неї. Це обумовлено тим, що нікотин звужує судини, а значить, всі процеси всередині організму сповільнюються. Таким чином, якщо дуже хочеться викурити сигаретку, краще зробити це через півгодини після їжі.

Усім тим, хто обожнює гарячі ванні процедури, варто відмовитися від них після ситного і смачного обіду. Причина криється в підвищенні температури тіла внаслідок прийняття ванною, а значить збільшується кровотік на поверхні тіла на шкоду кровотоку в травних органах. Шлунку доведеться несолодко!

Після щільного перекусу або обіду вкрай не рекомендується їсти фрукти. Кислоти, які в них містяться активізують процеси бродіння всередині шлунку, а значить, їжа буде довго перетравлюватися. Краще споживати фрукти в якості самостійного перекушування між основними прийомами їжі.

Залишити відповідь