В Польщі планують встановити пам’ятник трагедії на Волині

Іконографічно пам’ятник показує українців звірами і вбивцями дітей, – пише Zaxid.

Зазначається, що встановити його планують в Національному парку пам’яті в Торуні. У центрі монумента розташовано стилізованого орла, у якому закомпонований хрест із дитиною, нанизаною на вила. Огорожа нагадує вогняне полум’я, з якого стирчать відрубані і насаджені на палиці голови жертв трагедії. На пам’ятнику зазначені назви населених пунктів, де загинули поляки, а також роки 1942 – 47.

На думку експертів з польсько-українських відносин, встановлення такого монумента вкрай негативно позначиться на стосунках між країнами.

“Таких пам’ятників не повинно бути. Я не вбачаю у цьому символічному відображенні поваги до жертв Волинської трагедії. І справа тут не в тому, що нам не треба сміло і відверто говорити про ці події. Ми просто не можемо оперувати негативними і ненависними культурними символами,” – заявила директорка програми “Відкрита Європа” Фонду Стефана Баторія Катажина Печинська-Наленч.

“Ми вимагаємо від українців дозволу на ексгумацію поляків загиблих в Україні у часи тоталітарних режимів і, зокрема, жертв Волинської трагедії. Я маю великий сумнів, що встановлення такого пам’ятника допоможе нам у цій справі. Бо у міжнародних відносинах це закономірно, що кожна дія викликає певну протидію і реакцію”, – прокоментував Анджей Шептицький з Інституту міжнародних відносин Варшавського університету.

  

2 коментарі

  1. Йозеф Швейк сказав:

    Виглядає, що величезний хижий птах схрумав малого з вилами і дістав шлункові кольки, а три колєжки малого бачать, що і їм не оминути такої долі та верещать на все горло.

  2. психіатр сказав:

    Шизофренія крепшає

Залишити відповідь