На Волині нещеплених від кору дітей не пускають у школи

У Волинській області деякі навчальні заклади не хочуть приймати на навчання дітей, яким не зробили щеплення від кору.

Про це йшлося у понеділок, 15 січня, під час оперативної наради в ОДА, – пише Волинь 24.

В.о. директора Волинського обласного лабораторного центру Наталія Янко повідомила, що епідеміологічна ситуація в області є достатньо напруженою. У 2017 році захворіли інфекційними хворобами понад 166 тисяч волинян, а це – 16 % населення краю. Найбільше увагу звертають на лікування кору, грипу, гепатиту А.

«Кір вважають дитячою хворобою, але це не так. Немає пожиттєвого імунітету від цієї хвороби. В Україні захворіло понад 3,5 тисячі осіб, а це – у 43 рази більше, аніж у 2016 році. У 2017 році зареєстрували 100 спалахів кору, два з них – на Волині (м. Луцьк та м. Ківерці)», – розповіла Янко.

У 2018 році в області зареєстрували 43 випадки кору у шести районах області. 77 % захворілих – діти.

Володимир Гунчик повідомив, що в ОДА надходять скарги, що нещеплених дітей не приймають у навчальні заклади.

«Потрібно пояснювати батькам, що від здоров’я їх дітей залежить здоров’я інших дітей. Це не моя компенція вирішувати приймати дітей чи ні. На цей прецедент потрібно відреагувати. Потрібно розмовляти з батьками, вихователями, медиками. У нас немає епідемії, але працювати треба», – наголосив він.

Наталія Янко наголосила, що на Волині достатньо вакцин від кору. Своєю чергою, начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк наголосив, що не пускати не щеплених дітей у школи – не чиясь забаганка, а норма закону.

Залишити відповідь