Водна інтоксикація: яку допустиму кількість води треба випивати щодня

Допускати зневоднення організму категорично не можна, але і перевищувати поріг допустимої кількості води на добу не потрібно.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Контракти.

Англійські лікарі-дієтологи дійшли висновку, що існує таке порушення здоров’я, як водна інтоксикація. Виникає воно внаслідок того, що вода ретельно чистить наш організм, виводячи як шкідливі токсини, так і корисні речовини. Особливо небезпечно для життя виведення солей, поповнити які можна тільки з лікарською допомогою. Поява таких ознак, як втрата рівноваги, нудота, запаморочення, порушення мови, свідчить саме про брак солей в організмі.

Водна інтоксикація може привести до набряку мозку, судом і навіть летального результату. Менш помітні прояви цього діагнозу протікають практично безсимптомно, але збільшують ризик виникнення незворотних наслідків для організму – про це важливо знати тим, хто намагається за допомогою води схуднути, замінюючи нею прийоми їжі, і пам’ятати спортсменам, які п’ють під час тренувань багато води.

Якщо на вулиці не спекотна погода, у тебе не підвищено потовиділення, ти не займаєшся в спортивному залі, твоя сеча нормального кольору, не доводь пиття води до фанатизму.

Досить випивати до 8 склянок на день чистої води, крім інших рідин, а також враховувати свою статуру, вік, самопочуття і регулювати рекомендований обсяг під себе.

Обмеж вживання солі і солоних продуктів, щоб солі не накопичувалася в організмі і не виникало помилкового почуття спраги.

Існують також міфи, які призводять до надмірного вживання рідини:

– Вода розчиняє жир. Насправді вода не розчиняє і не виводить жири з організму, а в схудненні вона потрібна лише для того, щоб вчасно заповнювати недолік рідини, втрачений під час силових тренувань.

– Вода обманює голод. Ні, вода швидко проходить через наші органи шлунково-кишкового тракту і не затримується там надовго, щоб зайняти шлунок. Якщо ти хочеш їсти – ти хочеш їсти.

– Вода промиває нирки. Звичайно, але зайва рідина якраз створює велике навантаження на цей орган і він починає функціонувати з перебоями.

Нагадаємо, раніше медики попередили про залежність від цукру. Вони довели, що при вживанні цукру в мозку людини відбуваються такі ж зміни, як під дією морфіну або кокаїну.

Також вчені назвали продукти, які вбивають серце і судини. Сюди вони віднесли піцу, попкорн, картопляне пюре і цукор.

Залишити відповідь