Бюро знахідок – як повернути втрачене

Протягом року українці загубили 12 тис. різноманітних документів – паспортів, водійських та студентських посвідчень тощо. А ще – понад 35 тис. телефонів – така статистика від поліції. Чи є шанс повернутися втрачене – намагалася з’ясувати кореспондентка “5 каналу“.

Гірше загубленого паспорта лише загублений час. Взимку втрачають документи й телефони частіше – в новорічних масових забігах їх забувають у примірочних, вони випадають з кишень. Тут важлива совість: знайшов – повідом.

Сергій Кун зумів знайти документи, які його брат загубив у кафе. На поліцію чоловіки вирішили не покладатися. Їм допоміг інтернет: “Почали шукати одразу ж цього дня. За місцем, де він був. Але це не увінчалося успіхом. Ввечері я зайшов на Facebook і пошукав там бюро знахідок яке-небудь. Там одразу хтось уже виставив оголошення про те, що знайдені документи на ім’я мого брата”.

В інтернет-бюро розповіли: про знахідку повідомив школяр, який помітив на вулиці документи. Таких бюро знахідок в українському інтернеті є декілька. Щоб захиститися від шахраїв, вони опитують тих, хто втратив, та тих, хто знайшов річ. І лише в разі збігу інформації надають контакти обом сторонам. Винагорода – за бажанням.

“Ми не даємо телефону у відкритому доступі. Якщо до нас людина звертається, ми уточнюємо, чи є насправді в неї документ, а потім передаємо контакти власнику”, – наголошує автор ідеї та засновник інтернет-бюро знахідок Олександр Крутов. За його словами, найчастіше гублять та шукають водійські посвідки, паспорти й документи на авто. А іноді – й дуже дивні речі: “Аж до одного червоного чобота, який десь загубився. Або 40 кг балеток, які в коробці випали з автомобіля”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.